کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی-ایرانی» نوشته استاد مهندس عبدالحمید نقره‌کار (عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران) با همکاری مهدی حمزه‌نژاد (عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران) و علی‌محمد رنجبر کرمانی (عضو هیأت علمی دانشگاه دانشگاه قم) توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود: کار پژوهشی که پیش روی خوانندگان ارجمند است در شرایطی آغاز شد که فرهنگ معماری و شهرسازی ما پس از گذشت بیست سال از پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدات کم‌نظیر در همه‌ی حوزه‌ها، با توجه به شرایط دهکده‌ی جهانی و گسترش ارتباطات کلامی و تصویری در هجوم بی‌امان فرهنگ و هنر غرب هنوز نتوانسته بود خود را بازیابد.

وی ادامه داد :در این پژوهش تلاش شده است تا گزاره‌های نظری که استدلالی و حقیقی هستند در یک رابطه‌ی طولی تبیین شده و سپس بر مبنای آن‌ها نمونه‌های کالبدی و مصادیق که اعتباری و نسبی هستند سنجیده و ارزیابی شوند.

مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: این کتاب در قالب ۸ فصل به مباحث بحران هویت در فرهنگ و هنر معاصر، ساختار و گونه‌شناسی هویت ، هویت شایسته از دیدگاه اسلامی،حسن‌شناسی و زیبایی، سرچشمه هویت در آثار هنری، هویت آثار هنری از منظر اسلامی، رابطه فضای مصنوع (معماری) با طبیعت،ابعاد و عناصر اصلی هویت‌ساز در معماری و  هویت اسلامی در آثار معماری می پردازد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی-ایرانی» با شمارگان هزار نسخه در ۸۱۴ صفحه به بهای ۸۹۰۰۰ تومان و در قطع وزیری از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار