با موضوع سبک زندگی

کدخبر: 897

بازی «محله با صفا» با هدف توجه دادن خانواده‌ها به جایگاه اجتماعی خود و نهایتا ارائه قدرت انتخاب به کاربر برای ترجیح شاخصه‌های سبک زندگی اسلامی بر سایر سبک‌ها به مخاطبان ارائه می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛بازی “محله با صفا” یک بازی جذاب و منحصر بفرد ویژه گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند اندرویدی است که قرار است همراه با اهالی باصفای خود، میهمان خانه مخاطبان باشد. فرقی نمی‌کند موبایل داشته باشید یا تبلت، درهر صورت می‌توانید ساعات خوشی را در این محله سپری کنید.

این بازی با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند : «خانواده سلول اصلی در جامعه است… به این معناکه اگر سالم شد، یعنی بدن سالم است. » تولید شده و حاصل تلاش تیم‌های فنی، هنری و پژوهشی موسسه مهاد رسانه پژوه شیراز است که پس از دوسال کار گروهی، تولید و عرضه شده است.

بازی- مسابقه محله با صفا گامی نو در تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه بازی‌های بومی و مرتبط با حوزه های درون فرهنگی ایران است که با بهره مندی از نظرات کارشناسان و مشاوران حوزه کودک ، خانواده و فرهنگ عمومی و با هدف ارائه نکات کلیدی ، آموزشی و مهارت های تخصصی در حوزه های مختلف سبک زندگی با استناد به منابع پژوهشی، دینی و علمی، و همچنین ارائه برنامه ای سرگرم کننده برای اوقات فراغت خانواده ها تولید شده است.

نگاهی جامع به نیازهای خانواده، بیان دغدغه‌های عمومی خانواده‌ها و ارائه راهکار، بیان جایگاه اقوام و خویشاوندان در خانواده، توجه دادن خانواده‌ها به جایگاه اجتماعی خود و نهایتا ارائه قدرت انتخاب به کاربر برای ترجیح شاخصه‌های سبک زندگی اسلامی بر سایر سبک ها؛ از ویژگی های منحصربه فرد این بازی است.

همچنین با توجه به روایات فراوان در فضیلت مسجد و کاربردهای اجتماعی و فرهنگی مسجد در تاریخ ایران اسلامی ، بخش “مسجد” به عنوان نقطه مرکزی اجتماع و خانواده ها تعبیه شده که خود دارای بازی های جذاب و آموزنده ای در جهت تبیین نقش کارکردی مسجد است.

علاوه بر آن می‌توان وجود گیم پلی های متنوع و جذاب، طراحی شخصیت ها و طراحی محیط بسیار زیبا و منطبق بر فرهنگ اسلامی را به ویژگی های بازی “محله با صفا” افزود. با ذکر این نکته که این بازی ، شامل بخش های بسیار متنوع محتوایی ، مشاوره ای ، آموزشی و پرسش و پاسخ در کنار خود بازی هاست.

بازی محله باغ صفا متشکل از ۲۸ بازی کوچک (متناسب با قابلیت های سیستم عامل اندروید) است که این بازی ها در پنج دسته بازی‌های مرتبط با دغدغه های خانواده ها، یک دسته بازی‌های مرتبط با مسجد، یک دسته بازی‌های مرتبط با سفر، یک دسته بازی های مرتبط با کتابخانه و یک بازی نهایی با موضوع معرفی “دستاوردهای علمی، هسته ای، نظامی و … جمهوری اسلامی ایران طراحی شده‌اند. طراحی بازی ها طوری است که کاربران آماتور اعم از پدران و مادران در کنار فرزندان خود بتوانند بخش هایی از بازی ها را با کمک فرزندان خود انجام دهند.

علاوه بر این، بازی ها به گونه ای طراحی شده اند که مخاطبین برای انجام بازی ها و پاسخ به سوالات ابتدای هر بازی ؛ علاقمند به مشورت با سایر اعضای خانواده و شرکت دادن آنها در بازی هستند که خود زمینه ای برای انجام یک بازی خانوادگی و همراهی والدین درکنار فرزندان نیز هست.

بخش کتابخانه با در اختیارگذاشتن بیش از ۱۵۰۰ نکته کاربردی، به عنوان منبع اطلاعاتی بازی در نظر گرفته شده که کاربر در هر مرحله از بازی با استفاده از این منابع می تواند به سوالات و معماهای آن مرحله پاسخ داده و به مرحله بعد برود.در عین حالی که اصل وجود کتابخانه در این بازی ، به عنوان یک منبع مورد مطالعه خوب برای والدین و یا کاربران می‌تواند به صورت همیشگی مورد استفاده قرار گیرد.

بازی محله باغ صفا به موضوعاتی همچون تغذیه و سلامت ، فرهنگ شهروندی، روابط اجتماعی، اقتصاد خانواده، ورزش و تندرستی، آشنایی با وجوهات شرعی، تربیت فرزند، حمایت از تولید ملی، اصلاح الگوی مصرف ، کارکردهای مسجد (مشاوره ، کارگروهی و …) و دانستنی های سفر می پردازد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و ارتباط بارسانه های سازمان فضای مجازی سراج این بازی تا آغاز ماه مبارک رمضان رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/

 
 
 

ارسال نظرات

آخرین اخبار