شکری‌نیا ‌در گفتگو با «سراج24»:

کدخبر: 4181

مسئول کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با اعلام اینکه راهپیمایی 22 بهمن امسال به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: این راهپیمایی از 12 بهمن آغازشده است و علاقه‌مندان برای حضور در آن می‌توانند به آدرس bahman99.ir مراجعه کنند؛ البته لازم به ذکر است که بگوییم این ایده را نسل چهارم و پنجم انقلاب مطرح و اجرایی کردند.

رسول شکری‌نیا مسئول کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با سراج24، اظهار کرد: امسال به‌دلیل شیوع کرونا برگزاری بسیاری از برنامه‌ها از جمله راهپیمایی 22 بهمن دستخوش تغییراتی شده است و بعد از 42 سال راهپیمایی امسال برای اولین بار این جشن را به‌صورت حضوری نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر با همکاری مجموعه‌های مختلف تصمیم گرفتند راهپیمایی امسال را با ویژگی خاصی برگزار کنند. در ابتدا برای راهپیمایی موتوری و خودرویی برنامه‌ریزی شد اما با توجه به اینکه همه افراد وسیله نقلیه ندارند طرح‌های مختلفی بررسی شد.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان تهران با اشاره به تقارن دهه فجر با ولادت حضرت زهرا (س) عنوان کرد: جشن انقلاب 99 شور خاصی دارد ولی چون امکان حضور فیزیکی وجود ندارد ارتباط برقرار کردن با دانش‌آموزانی که در منازل قرنطینه هستند اولویت پیدا کرد.

وی تصریح کرد: قشر نوجوان علاقه به حضور در جشن انقلاب داشتند به همین دلیل در فضای مجازی کارهای مختلفی ازجمله کمپین‌ها و پویش‌هایی شکل گرفت، در نهایت با همکاری معاونت مجازی صداوسیما و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سازمان سراج به این جمع‌بندی رسیدیم که راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن را مجازی برگزار کنیم، برای همین منظور سامانه‌ای به آدرس bahman99.ir طراحی شد.


شکری‌نیا عنوان کرد: افراد علاقه‌مند برای شرکت در راهپیمایی می‌توانند وارد این سامانه شده و گزینه شرکت در راهپیمایی را انتخاب کنند، سپس در صفحه بعد مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی و استان خود را درج و پس از آن شعارشان را انتخاب و در صورت تمایل شماره تلفن خود را وارد کنند.

وی تشریح کرد: سایت به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که افراد با هر نوع سرعت اینترنتی بتوانند به سهولت به آن دسترسی داشته باشند. افراد بعد از شرکت در راهپیمایی نیز می‌توانند برای دریافت محتوای ویژه انتشار در فضای مجازی با هشتگ #فجر_انقلاب نسبت به دریافت محتوای فضای مجازی اقدام و پوسترهای با کیفیت اقدام کنند. آنان می‌توانند این پوسترها را در فضای مجازی منتشر و یا برای مخاطبین خود ارسال کنند.

مسئول کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی متذکر شد: حضور در این راهپیمایی بیشتر از 20 ثانیه طول نمی‌کشد و در حقیقت سریع‌ترین راهپیمایی خواهد بود که مردم در آن شرکت کرده‌اند. اگر افراد تمایل به کنشگری در فضای داشته باشند به مراجع حوزه تولید محتوا راهنمایی خواهند شد، البته امکان خروج نیز در هر مرحله وجود دارد.

وی با بیان اینکه تبلیغات تلویزیونی از روز گذشته آغازشده است، بیان کرد: علاقه‌مندان از 12 بهمن افراد در این راهپیمایی شرکت کردند و تا به امروز اغلب شرکت‌کنندگان از شهرستان‌ها بودند؛ همچنین از این سامانه استقبال قابل‌توجهی شده است بنابراین انتظار می‌رود این راهپیمایی به حجم میلیونی برسد.

شکری‌نیا با بیان اینکه سامانه شاد و مدارس و هیئت‌ها پای‌کار آمدند، اضافه کرد: اگر تبلیغات گسترده انجام شود حجم حضور بیشتر خواهد بود، هرچند سایت به نحوی طراحی‌شده است که ورود با حجم بالا را تا حدی تحمل خواهد کرد اما نگران این بودیم که در 22 بهمن حجم بالایی از جمعیت ورود پیدا کنند برای همین منظور امکان شرکت راهپیمایان در بازه زمانی 12 تا 22 بهمن فراهم شد تا در 22 بهمن با مشکل ورود انبوه مردم روبه‌رو نشویم.

وی با بیان اینکه امسال راهپیمایی 22 بهمن را با شکل متفاوت انجام می‌دهیم، متذکر شد: پیش‌بینی می‌کنیم حضور مردم از 19 بهمن روند صعودی داشته باشد و در 22 بهمن شاهد حضور حماسی مردم باشیم.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان تهران یادآور شد: نکته مهم این است که صفر تا صد این راهپیمایی را نسل چهارم و پنجم انقلاب انجام دادند، نسلی که انقلاب، حضرت امام (ره) و دفاع مقدس را ندیدند اما پویا و فعالانه پای‌کار انقلاب ایستادند و امیدواریم که موفق باشند.

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار