کدخبر: 1762

زنان مسلمان محجبه با راه‌اندازی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #hijabtome (حجاب برای من) با تصورات نادرست مقابله می‌کنند.

به گزارش قزوین خبر؛به نقل از روزنامه «هافینگتن پست»، کسانی که علاقمند هستند عکس‌های با حجاب خود را در محیط‌های کاری، درسی، تفریحی و … را با این هشتگ منتشر می‌کنند.

 

راه‌اندازی کمپین جهانی «حجاب برای من»

 

زنان مسلمان با این کار قصد دارند ضمن نشان دادن تنوع بسیار زیاد و زیبایی لباس‌های محجوبانه با افکار و احساسات منفی که در مورد حجاب و زنان مسلمان وجود دارد، مقابله کنند.

این عکس‌ها نشان دهنده آن است که المان‌های فرهنگ کشورها تا چه اندازه در سبک پوشش آن‌ها مؤثر است و تفاوت فراوان این سبک‌ها نشاندهنده غنای فرهنگی زنان مسلمان است.

این کمپین که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک راه‌اندازی شده از زنان مسلمان سراسر جهان می‌خواهد تا الگوهای پوشش را به اشتراک بگذارند و در چند جمله توضیح دهند که حجاب برای آنان به چه معنی است

یکی از کاربران اینستاگرام که خود یک وکیل است با گذاشتن عکسی از حجاب خود نوشته است: در جامعه‌ای که من در آن زندگی می‌کنم، استانداردهای زیبایی بسیار غیرواقعی است. کمپین (حجاب برای من) باعث شد متوجه شوم که بسیاری از این ایدولوژی‌های کلیشه‌ای و جنسیت‌گرایانه که گریبانگیر جوامع امروز است از قضاوت زنان بر اساس ظاهرشان نشئت می‌گیرد. این کمپین برای من مسیری است به جایی که در آن مردم مرا با شخصیت و فکرم می‌شناسند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار