امام جمعه قزوین:

کدخبر: 818

حجت الاسلام عابدینی تاکید کرد: سیاست جدید دشمنان در منطقه ایجاد جنگ های نیابتی است و پاسخ جمهوری اسلامی ایران به شیطنت ها شکنده، کوبنده و پشیمان کننده خواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجد النبی(ص) این شهر برگزار شد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم باشکوه و مقتدرانه فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه تربیت پاسدار امام حسین(ع) عنوان کرد: امروز با دو فرهنگ روبرو هستیم که یکی فرهنگ استکباری، زیاده خواهی، سلطه گری، فرهنگ خون خواری و کشتار جمعی  است و این فرهنگی است که سوریه و عراق را با آن سابقه تمدنی به وسیله عوامل خود به نام داعش به خرابه و ویرانه ای تبدیل کرده و از طریق همین فرهنگ است که آمریکا در یمن به وسیله نوکر خود عربستان سعودی دست به کشتار و جنایت می زند.

وی افزود: در مقابل فرهنگ استکباری که به هر جا پای نهاده ویرانی و خرابی به جا گذاشته فرهنگ عدالت و ایمان قرار دارد که فرهنگ حمایت از مستضعفان، فداکاری و ایثار است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: وقتی که خبر مرگ معاویه به مدینه رسید، به امام حسین(ع) پیشنهاد بیعت داده شد اما ایشان فرمودند که بیعت باید به جای تاریکی شب در روز و در حضور مردم انجام شود تا مردم هم از آن آگاه شوند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: انتظار داریم که تیم مذاکره کننده کشور هم همان رفتار امام حسین(ع) را داشته باشند تا همه ملت در جریان مذاکرات قرار داشته باشند چرا که امروز نمایندگان، مردم عادی و حتی خواص مردم هم در جریان جزئیات مذاکرات نیستند تا بتوانند از آن پشتیبانی کنند.

وی افزود: در صورتی که مردم از جزئیات مذاکرات، آگاه شوند اگر روند مذاکرات به نفع کشور باشد مردم از مذاکرات و تیم هسته ای حمایت کرده و اگر به ضرر کشور باشد در مقابل زیاده خواهی های دشمن و قراردادی که باعث عقب ماندگی و تسلط دشمن بر کشور می شود خواهند ایستاد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی بیان کرد: مردم ایران، اگر حزبی و جناحی هم باشند در پاسداری از منافع ملی، حیثیت، عزت و استقلال شان اتحاد دارند و برای دفاع از آن اختلافات را کنار می گذارند.

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه ملت حامی و پشتیبان تیم مذاکره کننده هستند گفت: قدرت شکست ناپذیر الهی و ملت، پشتیبان تیم هسته ای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین عزیزان مذاکره کننده مبادا ضعیف سخن گفته، سهل انگاری کرده و یا به راحتی به دشمن امتیاز دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: تیم هسته ای مذاکره کننده قوی کشورمان بداند که یک ملت 80 میلیون نفری بسیجی پایه کار آماده قیام برای عزت و اقتدار اسلام و ملتی که آمریکا از سلاح های پیشرفته آنها به شدت واهمه دارد پشتیبان آنها هستند و این ملت هر کوتاهی و امتیازدهی به دشمن را به هیچ عنوان نخواهد بخشید.

 

آمادگی شلیک 80 هزار موشک به طرف تلاویو بر اساس فرهنگ مقاومت

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: فرهنگ مردم ایران، فرهنگ مقاومت و عدم بیعت با سردمداران کفر و نفاق و استکبار بوده و این فرهنگی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم بر اساس آن شکل گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: بر اساس فرهنگ مقاومت، رژیم اشغالگر قدس بداند که هم اکنون 80 هزار موشک آماده هستند تا یکباره  شهر تلاویو را مورد اصابت قرار دهند و به غیر از این، شهرهای دیگر این رژیم هم دارای سهمیه های خاص خود از موشک ها هستند.

 

جنگ های نیابتی، سیاست جدید استکبار در منطقه و پاسخ کوبنده ایران به شیطنت ها 

 خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به اوضاع منطقه خاورمیانه گفت: سیاست جدید آمریکا ایجاد جنگ های نیابتی در منطقه است و امروز شاهد هستیم که عربستان نوکر امریکا به یمن حمله کرده و ملت آن را به خاک و خون کشیده است.

امام جمعه قزوین ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا هر شیطنتی را با جواب شکننده، کوبنده و پشیمان کننده پاسخ بدهد. 

غلط های دشمن را یادآور شویم

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی اظهار کرد: در مسائل نظامی گاهی اوقات دشمن غافل است و یادش می رود که با چه قدرتی روبرو است که در این مورد باید توانمندی های موشکی و نظامی جمهوری اسلامی ایران را به آنها گوشزد کرد تا غلط کنند که دوباره حرف بازدید از مراکز نظامی و امثال آن را مطرح کنند  و دشمنان بدانند که ذکر چنین مسائلی برای آنان دردساز خواهد شد و باید کاری کنیم که دشمن از گفته خود پشیمان شود.

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: برای بی اثر کردن توطئه های دشمنان باید اقشار مختلف مردم نشان دهند که همواره در کنار رهبری با عزت و اقتدار در همه صحنه ها حضور داشته و با تاثیرگیری از فرهنگ امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع) از حیثیت نظام جمهوری اسلامی دفاع کرده و این کشور را به صاحب اصلی آن بسپاریم.

 

حمایت از رهبری با اقتدا به حضرت اباالفضل (ع)

وی با تبریک روز میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز دفاع از امام و رهبر و دین را از خصوصیت و ویژگی اصلی حضرت ابالفضل(ع) بر شمرد و گفت: دشمنان خیال می کنند که می توانند به صرف نشان دادن پول هایی که از ایران به سرقت برده اند ایمان ملت را بگیرند یا استقامت شان را بشکنند که در این موقع است که باید ملتی که پیرو راه حضرت ابوالفضل (ع) است در برخورد با توطئه ها و دسیسه های دشمنان برای حمایت از رهبر و آرمان های دینی به میدان بیایند.

 

مبارزه با دشمن با الگوگیری از فرهنگ شهادت

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با تبریک میلاد امام حسین(ع) گفت: سرنوشت امام حسین(ع) به ملت ما یاد داد که اگر به شهادت برسیم، اگر فرزندانمان کشته شود، اگر بازماندگان ما را به اسارت ببرند تا پای دین ایستاده ایم و اگر تیر دشمن بر چشمانمان بنشیند و اگر سرمان شکافته شود دست از وفاداری بر نمی داریم.

وی افزود: ملت ایران، درس های یاد گرفته شده از فرهنگ امام حسین(ع) را در 8 سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند و فرهنگ خود را به دشمن ثابت کردند و آنها هم می دانند که با چنین ملتی مواجه هستند.

 

تکیه بر توانمندی های داخلی و اقتصاد مقاومتی راه غلبه بر تحریم ها

امام جمعه قزوین با تاکید بر استفاده از توانمندی های داخلی در حل مشکلات کشورگفت: برای مشکلات اقتصادی و بیکاری در کشور باید بر قدرت و توانمندی های داخلی مان تکیه کنیم که با حمایت خدای متعال به طور قطع این نقشه دشمن را هم نقش برآب خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ادامه داد: تنها نگرانی ما در برخورد با مشکلات فقط تکیه بر دشمن است و در صورتی که به دشمن تکیه کنیم خداوند متعال ما را به آنها واگذار می کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: تنها راه مقابله با تحریم، اقتصاد مقاومتی است و در صورت تکیه به خداوند، توانمندی های داخلی و اعتماد بر مردم، جوانان و دانشمندان داخلی به طور یقین از این گردنه هم عبور خواهیم کرد.

 

تاریخچه طولانی محاصره اقتصادی و برکات این موضوع برای کشور

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به تاریخچه تحریم و محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا عنوان کرد: محاصره اقتصادی ، مسئله امروز و دیروز نیست بلکه مساله ای است که از همان موقع که آمریکایی های گردن کش و جاسوس را در لانه جاسوسی شان به اسارت گرفتیم و کردن شان را شکستیم و هیبت شان را ریختیم شروع شد که تا امروز هم وجود دارد و مشاهده می کنیم که آنها نه تنها هیچ غلطی نکرده بلکه از این بعد هم هیچ غلطی نخواهند توانست انجام دهند.

وی افزود: به برکت محاصره و فشارهای اقتصادی، ایران اسلامی امروز به کشوری قدرتمند بدل شده است و ملت و مخصوصا دانشمندان جوان ما تهدید محاصره را تبدیل به فرصت کرده اند و امروز هم علی رغم این فشارها می توانیم از این فرصت برای خیزهای بلند اقتصادی در جهت پیشرفت در زمینه های مختلف استفاده نماییم.

خطیب نماز جمعه قزوین ادامه داد: شرط تبدیل تهدیدها به فرصت این است که ما امیدمان را کاملا از دشمن برداریم و باید توجه کنیم که در این جریان، مذاکره جای خود را دارد اما لازمه اش نیست بنابراین باید با عدم دلبستگی به مذاکرات با عزت و اقتدار در این مسیر قدم برداریم.

 

تکیه بر توانمندی های داخلی و اقتصاد مقاومتی راه غلبه بر تحریم ها

امام جمعه قزوین با تاکید بر استفاده از توانمندی های داخلی در حل مشکلات کشورگفت: برای مشکلات اقتصادی و بیکاری در کشور باید بر قدرت و توانمندی های داخلی مان تکیه کنیم که با حمایت خدای متعال به طور قطع این نقشه دشمن را هم نقش برآب خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ادامه داد: تنها نگرانی ما در برخورد با مشکلات فقط تکیه بر دشمن است و در صورتی که به دشمن تکیه کنیم خداوند متعال ما را به آنها واگذار می کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: تنها راه مقابله با تحریم، اقتصاد مقاومتی است و در صورت تکیه به خداوند، توانمندی های داخلی و اعتماد بر مردم، جوانان و دانشمندان داخلی به طور یقین از این گردنه هم عبور خواهیم کرد.

 

ایجاد اشتغال برای جوانان، الویت اول مسئولان باشد

وی با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر(ع) و تبریک روز جوان گفت: با نگاهی به جوانان مملکت متوجه می شویم که هر روز که می گذرد ، رشد، بالندگی، عقلانیت و اخلاق در جوانان مملکت بیشتر شده و هر روز جوانان ما از نظر ایمانی و علمی به جایگاه های رفیعی می رسند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین نقش شغل را در زندگی جوانان را امری مهم ذکر کرد و گفت: مسئله شغل در شخصیت جوانان دارای ارزش و اهمیت زیادی است به طوریکه ازدواج، اخلاق و رفتار جوان با شغلش معلوم می شود.

امام جمعه قزوین ادامه داد: مبارزه با فقر و بیکاری موضوعی نیست که یک روزه حل شود و ضمن تشکر از زحمات مسئولان، درخواست این است که ایجاد اشتغال برای جوانان را جدی گرفته و این موضوع را جزو الویت های اصلی مسائل و برنامه های مربوط به جوانان قرار دهند.

 

به کمک خانواده های زندانیان بشتابیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به روز حمایت از خانواده های زندانیان گفت: بسیاری از افراد زندانی را کسانی تشکیل می دهند که مظلوم واقع شده و بر اثر فریب یا بدهکاری که از طرف قانون مستلزم زندان است هم خود گرفتار شده اند و هم خانواده های آنان در معرض آسیب قرار دارند که همه مردم  در برابر آنها مسئولیت دارند و باید به کمک آنها شتافته شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار