سفیر پیشین ایران در ایتالیا:

کدخبر: 4221

ابوالفضل ظهره وند گفت: انتخابات مهم ترین حق شهروندی است که با سرنوشت کشور و آینده مردم ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش سراج24؛ ابوالفضل ظهره وند سفیر پیشین ایران در ایتالیا و افغانستان در گفتگو با سراج24 در خصوص اهمیت و لزوم مشارکت پر شور در انتخابات ریاست جمهوری که پیش رو داریم، اظهار داشت: انتخابات فرصتی است برای جامعه تا بتواند استانداردهای سیاسی را در کنشگری به هم نزدیک کند.

وی گفت: قطعاً با برگزاری هر انتخابات‌ نمی توانیم به مطالبات نهایی برسیم، اما ویژگی هر انتخابات این است که این امکان وجود دارد انتخاب گذشته خود را مورد سنجش قرار دهیم و معیار انتخاب بعدی خود را ارتقا دهیم. بنابراین باید صبور بود چرا که مسیر و فرآیندی طولانی پیش روی ماست.

ظهره وند ادامه داد: این همان چیزی است که در همه کشورهای دنیا اتفاق افتاده است و کشورهای توسعه یافته با همین روند، امروزه به سطحی رسیده اند که می توانند در بهترین و بالاترین محیط سیاسی مسائل خودشان را با یکدیگر حل و فصل کنند.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا تصریح کرد: بنابراین باید گفت که یک ارتباط وسیعی میان مشارکت مردم در انتخابات با سطح توسعه سیاسی آنها وجود دارد که با کاهش یا افزایش هر یک میتوان نتیجه گزاره دیگر را پیش بینی کرد.

وی بیان کرد: امروز اگر مردم انتخاب خودشان را در دولت های یازدهم و دوازدهم با قبل از آن و با شرایط امروز مقایسه کنند، می بینند انتخاب آن ها بر آینده خودشان قطعا تاثیر گذار است.

ظهره وند با اشاره به اینکه هر چه تبِ مشارکت مردمی در انتخابات بالاتر رود استانداردهای ما نیز به یکدیگر نزدیک تر می شود و سطح مشارکت در محیط اجتماعی هم ارتقا می یابد که این می تواند برای آینده کشور بسیار مثبت و تاثیرگذار باشد.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا اظهارکرد: مشارکت حداکثری مردم میتواند سبب تنگ تر شدن عرصه بازیگری در محیط داخلی برای دشمنان ایران شود که این یک فرصت برای ایران در عرصه بین المللی به حساب می آید.

وی ادامه داد: مردم امروز به این درک و آگاهی لازم رسیده اند که متوجه این مهم باشند که با انتخاب فرد صحیح می‌توان به این باور رسید که مسئله تحریم با اتکا به توان داخلی قابل رفع است، موضوعی که در هشت سال اخیر عکس آن را شاهد بودیم و باور مسئولین بر این بود که تحریم ها بیشترین آسیب ها را وارد کرده و دلیل اصلی مشکلات کشور است.

ظهره وند بیان کرد: اگر کشور با انگیزه برداشته شدن تحریم ها ظرفیت داخلی خود را به خارج از مرزها واگذار کند تحریم ها ارتقا و افزایش پیدا می‌کند که نمونه آن را در وضع تحریم های جدید پس از امضای برجام شاهد هستیم.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا گفت: بنابراین مردم در این دوره از انتخابات که سیزدهمین دوره هم به حساب می آید، می توانند با مشارکت بالا و تغییر رویکرد، توجه و تمرکز بر ظرفیت های داخلی پیام قدرتمندی را به طرف مقابل منتقل کنند مبنی بر اینکه دشمنان برای رسیدن به اهدافششان از طریق تحریم مأیوس شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه بیش از تحریم ها در کشور ما تاثیرگذار بوده و هست ناکارآمدی و سومدیریت بوده و هست که امیدواریم با انتخاب فرد اصلح و صحیح در انتخابات پیش روی بتوانیم در مسائل داخلی و خارجی آنگونه که باید و شاید درصدد تامین منافع ملی برآییم.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار