سردار کوثری ‌در گفتگو با «سراج24»:

کدخبر: 4182

مشاور فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شعار شاخص انقلاب اسلامی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود، گفت: با تحقق «استقلال» در همه ابعاد پیشرفت کردیم که دانش هسته‌ای نمونه‌ای از آن است.

سردار اسماعیل کوثری مشاور فرمانده کل سپاه در گفت‌وگو با سراج24، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در همه جبهه‌ها و موضوعات دستاورد داشته است، اظهار کرد: شعار شاخص انقلاب اسلامی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود، با «استقلال» در همه ابعاد پیشرفت کردیم آن‌هم نه در حد شعار بلکه به‌صورت عملی موفقیت‌های بسیار زیادی داریم.

وی ادامه داد: در بخش نظامی و غیرنظامی دستاوردهای زیادی داشتیم، در بُعد نظامی دستاوردهای ایران در دنیا مطرح است و در بُعد غیرنظامی مانند دانش هسته‌ای دستاوردهای خوبی داشته‌ایم.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به عدم تعهد آمریکا به تعهدات خود در پیش از انقلاب تصریح کرد: پیش از انقلاب پیش‌بینی کرده بودند که 20 هزار مگاوات برق را از طریق انرژی هسته‌ای تأمین کنیم که نه‌تنها آمریکا همکاری نکرد بلکه خلاف گفته‌ها و برنامه‌هایش عمل کرد و حتی به تعهدات هسته‌ای خود پای‌بند نشد برای مثال رآکتور 5 مگاواتی که دارو تولید می‌کند را آمریکایی‌ها ساختند و تعهد دادند که سوخت 20 درصد آن را تأمین کنند در سال 1994 یا همان 1373 سوخت را به ما دادند ولی در سال 1388 از دادن این سوخت خودداری کردند.

وی اضافه کرد: زمانی که سوخت رآکتور را ندادند ما باید چاره‌ای می‌اندیشیدیم و این شد که خودمان تولید اورانیوم غنی‌شده 20 درصد را انجام دادیم، با فتنه 88 تلاش داشتند کاری کنند که نتوانیم دارو تولید کنیم ولی ما خواستیم و شد.

اعتقاد امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به شعار «ما می‌توانیم»

کوثری سدسازی را نمونه دیگری از دستاوردهای جوانان دانست و گفت: قبل از انقلاب سدهای ما را شرکت‌های خارجی می‌ساختند اما بعد از انقلاب جوانان مصمم و محکم ایستادند و حدود 200 سد را احداث کردند؛ سپاه بزرگ‌ترین سد خاورمیانه و یازدهمین سد دنیا به نام «کرخه» که قرار بود 10 ساله به اتمام برسد را طی 9 سال احداث کرد و تحویل داد، بعضی از مسئولین وزارت نیرو در آن مقطع زمانی می‌گفتند که فرزندان ایران نمی‌توانند و فقط بلد هستند خاک‌ریز بزنند اما دیدیم که این کار انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: ما صادرات برق داریم و در حوزه نانوتکنولوژی، جراحی و پزشکی دستاوردهای قابل قبولی دست یافتیم و همه آن‎ها بر اساس نگاه «ما می‌توانیم» امام (ره) و مقام معظم رهبری انجام‌شده است. جوانان فعل توانستن را صرف کردند، هر چند که مشکلاتی وجود داشت ولی مشکلات را از سر راه برداشتند و در نهایت توانستیم خیلی از مسائل را خودمان حل کنیم.

تحقق «آزادی» در روش حکومت‌‌داری

مشاور فرمانده کل سپاه در خصوص «آزادی» تشریح کرد: بیش از 30 انتخابات برگزار کردیم و مردم در آن‌ها شرکت کردند و اینجاست که نظام استکبار و صهیونیسم بین‌الملل از این استقلال و روش حکومت‌داری که بر اساس اسلام ناب محمدی است ناراحت هستند؛ هر جا که ملت‌های مظلوم از ایران کمک خواستند جمهوری اسلامی به آنان کمک کرده است لذا آمریکا و غرب عصبانی هستند و ما می‌گوییم عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

وی تصریح کرد: استعمارگران هنگام چپاول ملت‌ها باید فکر این روز را می‌کردند که روزی ملت‌ها در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد. انقلاب اسلامی راه ایستادگی را به ملت‌های مظلوم نشان داد بنابراین آنان از این روش بسیار ناراحت و عصبانی هستند ولی ما کار خود را می‌کنیم و جلو می‌رویم.

کوثری به نرخ سواد اشاره و عنوان کرد: قبل از انقلاب به‌طور متوسط 46.5 درصد باسواد آن‌هم در مقاطع پایین داشتیم در صورتی که الآن بیش از 90 درصد مردم باسواد هستند.

وی بیان کرد: اشکالاتی در کار وجود دارد و کسانی که در قوای سه‌گانه هستند باید این مشکلات را حل کنند؛ مشکلات حل‌شدنی است به شرطی که بر اساس سیاست‌های کلان نظام حرکت کنند نه اینکه نگاه آنان به خارج باشد؛ آمریکایی‌ها هیچ‌وقت دلشان برای ملت ایران نسوخته و علنی گفتند که عربستان می‌خواهد گاو شیرده باشد.

مشاور فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه ایران هیچ امتیازی به آمریکا نخواهد داد، متذکر شد: نه‌تنها مردم بلکه رهبری نیز اجازه نخواهند داد کوچک‌ترین امتیاز بی‌حساب‌وکتابی به کسی بدهیم و به لطف خداوند این انقلاب اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری راه خود را بسیار قوی ادامه می‌دهد و به امید خداوند متعال در آینده مشکلات اقتصادی و فرهنگی را حل خواهیم کرد و نشان خواهیم داد اگر ملتی اراده کند با رهبری دلسوز و متعهدانه و در پناه مکتب اسلام می‌تواند کارهای بزرگی کند و الگویی برای همه ملت‌های دنیا باشد.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار