یکی از کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی توانست با فرماندهی نیروی قدس طرح‌های آمریکا را در منطقه بر هم زند، گفت: ترامپ چندین بار به شکست در خاورمیانه اعتراف کرده پس ما می‌توانیم آمریکا را شکست دهیم و در مقابل خودکامگی‌، افزون‌طلبی، فتنه‌انگیزی، توطئه‌ها و جنگ روانی آمریکا بایستیم و طرح آنان را خنثی کنیم.

سیدهادی سیدافقهی کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی سراج‌24 با مهم برشمردن اطاعت محض از رهبری اظهار کرد: مواضع فکری و اعتقادی و اندیشه‌ای مهم‌ترین مولفه‌های شخصیت سردار سلیمانی بود. ایمان راسخ حاج قاسم، اطاعت بی ‌چون و چرا و سرسپردگی تام و تمام از مقام ولایت و رهبری به‌عنوان فرمانده کل قوا مسئله مهمی است؛ انسان وقتی از رهبری که الهی است و در اسلام و احکام اسلامی ذوب شده است اطلاعت می‌کند قطعاً خداوند متعال به او توفیق و نصرت می‌دهد و نزد دل‌ها محبوبش می‌کند.

وی افزود: ایمان سردار سلیمانی در کمک به مستضعفان بود و نگاه راهبردی و فرامرزی وی در نیروی سپاه قدس به توسعه این نیرو کمک کرد. کمک‌های سردار از مرز سوریه و لبنان شروع شد و علاوه بر آن به مردم یمن نیز کمک‌های شایانی کرد، اما فلسطین در رأس مأموریت وی بود و نام تشکیلات خود را نیروی قدس نام نهاده بود برای همین امر با رژیم صهیونیستی نیز مبارزه کرد.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اینکه اثرگذاری، نگاه الهی، ایثارگری و تواضع سردار، وی را نزد محبوب مردم کرد و به حق لقب سردار دل‌ها گرفت، تصریح کرد: امروز نه تنها مردم ایران بلکه تمام مردم منطقه و آزادگان جهان او را می‌شناسند. سردار در سطح جهان با تروریسم، استکبار جهانی، صهیونیزم بین‌الملل و ارتجاع عرب مبارزه کرد و نام نیکی از خود برجای گذاشت و شخصیت خود را به‌عنوان قهرمان ملی و اسلام به دوستان و دلدگانش و دشمنان معرفی کرد.

سردار سلیمانی شخصیت جامع‌الاطرافی داشت

وی با اشاره به شخصیت جامع‌الاطراف سردار سلیمانی بیان کرد: او فردی نظامی، امنیتی، راهبردی، دیپلمات، عارف و زاهد بود و به‌دنبال مقام، پست و شهرت نرفت اما شهرت خودش را به چنین نام و شخصیت والایی مفتخر کرد.

سردار یک الگوی متعالی است

سیدافقهی با بیان اینکه سردار یک الگوی متعالی است، افزود: شخصیت انسان هر چقدر هم والا باشد نباید از مردم جدا شود. یکی از ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی، خدمت‌گزاری به مردم، خانواده شهدا و جانبازان بود، حتی سردار سلیمانی خود را به مکلف به رسیدگی و کمک به دوستان جانبازش می‌کرد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی تنها به خدمت در رشته تخصصی خود بسنده نکرد، خاطرنشان کرد: وقتی سیل 98 اتفاق افتاد سردار سلیمانی با ابومهدی ‌المهندس در خوزستان حاضر شد و از امکانات سپاه نیز برای خدمت‌رسانی استفاده کرد. هر سال شاهد بروز سیل در خوزستان و آسیب دیدن جدی مردم هستیم و مسئولین فکری اساسی برای حل آن نمی‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: بحران آب در یکی از شهرهای خوزستان در حال تبدیل شدن به یک بحران اجتماعی بود که سپاه با تأکیدات سردار سلیمانی وارد میدان شد و مشکل آب آن شهر را حل کرد. فرماندهان نظامی علاوه بر تخصص نظامی اگر کمکی از دستشان بر می‌آید در ابعاد اجتماعی، مردمی و فرهنگی نیز یاری‌رسان باشند.

توجه سردار به بازسازی عتبات

وی با اشاره به اهمیت و توجه خاص سردار سلیمانی به بازسازی عتبات تشریح کرد: با خرابی‌های بزرگی که در زمان صدام و پس ازآن توسط آمریکا اتفاق افتاد دشمن در تلاش بود حرم ائمه اطهار(ع) را در عراق با خاک یکسان کند، سردار سلیمانی با تشکیل ستادی به نام بازسازی عتبات در نیروی قدس علاوه بر بازسازی حرم اهل بیت(ع) آن‌ها را نیز توسعه داد که طرح توسعه صحن حضرت زهرا(س) در نجف یکی از طرح‌های زیبای وی بود.

آمریکا به شکست در منطقه اعتراف کرده است

سیدافقهی با اشاره به شبهه‌افکنی برخی از افراد مبنی بر عدم موفقیت در مقابل آمریکا تصریح کرد: این روزها شبهه‌ای مطرح می‌شود و آن این است که ما نمی‌توانیم مقابل آمریکا به پیروزی برسیم، بهتر است پاسخ این شبهه را از زبان خود ترامپ پاسخ دهیم. ترامپ تاکنون چندبار گفته است که هفت تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا یا همان خاورمیانه هزینه کرده ولی طرح‌هایش شکست خورده است. باید بپرسیم چه کسی طرح‌های آمریکا را در غرب آسیا شکست داد؟ این ایران و محور مقاومت بود که موفق به شکست آمریکا شد. حال باید از خود بپرسیم در ایران چه کسی برنامه‌های آمریکا را در منطقه برهم زده است؟ در پاسخ باید بگوییم که سردار شهید سلیمانی توانست با فرماندهی نیروی قدس طرح‌های آمریکا را در منطقه بر هم زند.

این کارشناس مسائل منطقه در پایان تأکید کرد: دشمن اقرار می‌کند ما هر چقدر هزینه کردیم طرح‌های ما با شکست روبه‌رو شد، حال افرادی که در داخل و خارج از کشور می‌گویند ایران در مقابل آمریکا شکست خورده است، این افراد باید بدانند که ترامپ چندین بار به شکست در خاورمیانه اعتراف کرده است پس ما می‌توانیم آمریکا را شکست دهیم و در مقابل خودکامگی‌، افزون‌طلبی، فتنه‌انگیزی، توطئه‌ها و جنگ روانی آمریکا بایستیم و طرح آنان را خنثی کنیم.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار