از وعده تا عمل؛

کدخبر: 3560

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داده که حرف و عملش یکی است و هر گاه وعده‌ای داده به طور درخور و مناسبی آنرا اجرا کرده است.

پس از حمله تروریستی در اهواز که هم گروهک تروریست الاحوازیه و هم داعش آنرا به خود منتسب کردند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مانند دیگر موارد تروریستی مطرح کرد که این حمله بی پاسخ نخواهد ماند و سپاه انتقام سختی را از تروریست‌هایی که با امنیت و جان ملت ایران بازی می‌کنند، خواهد گرفت. 


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گذشته در چندین مرحله نشان داد که حرف و عملش یکی است و وقتی دم از انتقام سخت می‌زند، آنرا به طور بسیار هوشمندی اجرا می کند. این پاسخگویی به حملات تروریستی در چند مرحله انجام می پذیرد که دقت و برنامه ریزی آن را به خوبی نشان می دهد. شناسایی مواضع استراتژیک و مهم گروه های تروریستی که حضور سرکردگان آنها در آن مشهود است و همچنین وقت و زمان دقیقی که این سرکردگان در آن مکان جمع هستند و همچنین انهدام آن با موشک و همچنین پشتیبانی با پهپاد که دقت و پیشرفت تکنولوژیک را طلب می‌کند از جمله ویژگی‌های انتقام های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. 

بر همین منوال بعد از حادثه تروریستی اهواز فرماندهان سپاه از انتقام سخت ایران که مانند صاعقه بر سر تروریست‌ها فرود خواهد آمد سخن گفتند که این موضوع خیلی زود انجام شد. تحقق سریع و دقیق این وعده سپاه پاسداران الگوی عملیاتی جالبی را به نمایش گذاشت. 

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه"طاها اقدامی" کودک معصوم چهار ساله درحادثه تروریستی 31 شهریور اهواز، تاکید کرد: «پاسداران انقلاب هرگز نخواهند گذاشت خونهای پاک و مطهر این شهدای گرانقدر به هدر رود و به فضل الهی مصمم هستند همچون صاعقه ای ویرانگر بر سر آنان فرود آیند.»

در خصوص تحقق وعده‌های مختلف سپاه علیه دشمنان امنیت ایران اسلامی می توان به مواردی چون پاسخ به حمله ناجوانمردانه گروهک پژاک به مرزبانان ایرانی که به شهادت تنی چند از نیروهای سپاه انجام شد و همین تروریست ها در 17 شهریور ماه در کمین رزمندگان غیور قرارگاه حمزه سیدالشهدا( ع) نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی کامیاران گرفتار و منهدم شدند و همچنین پاسخ سپاه به حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی که با هدف قرار دادن مقر فرماندهی این گروه تروریستی در دیرالزور انجام شد، اشاره کرد. 

در این میان آنچه جالب است تحقق به موقع و پاسخ گویی به جا و مناسب سپاه پاسداران به نیاز افکارعمومی است که به مقوله حیاتی امنیت جانی و روانی در جامعه ارتباط ویژه ای دارد. همین مسئله سبب شده که در تحولات مختلف خاورمیانه که کشورهای مختلف و همسایه ایران در آن درگیر هستند، کشورمان به جزیره ثبات و امنیت تبدیل شود. 

به نظر می رسد همین روش و منش بایستی از سوی سیاستمدران الگو قرار گرفته و در حوزه های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد تا شاهد پیشرفت همه جانبه کشور در مسائل مختلف باشیم. 

دولت در این عرصه یکی از نهادها و قوه های مهم کشور است که بایستی از این الگو پیروی کند. متاسفانه بسیار دیده شده که وعده‌های مختلفی خصوصا در دوره انتخابات که فصل رویش وعده‌ها است به مردم داده می شود و بعد از مدتی دیده می شود که این وعده‌ها نه تنها محقق نمی شود بلکه اوضاع با مدیریت ناکارآمد به سمت تنش و بعضا بحران می رود. در این خصوص دولت دوازدهم و یازدهم وعده‌های بسیاری به مردم داد که متاسفانه نه تنها محقق نشد بلکه در زمان مشکلات اقتصادی این وعده‌ها فراموش شد و دولتمردان بیان کردند که مردم باید شکرگزار باشند که مشکلاتی که گرفتار آن هستند دیرتر به سراغ آنها آمده است! در این شرایط است که متاسفانه فضای ناامیدی و همچنین بی اعتمادی میان مسئولان و دولتمردان شکل می گیرد که در بزنگاه‌ها این بی اعتمادی سبب می شود که همراهی مشترکی میان مردم و مسئولان شکل نگیرد و این کشور را دچار آسیب جدی کند. 

اگر مسئولان مانند نیروهای نظامی ایران در تحقق وعده‌های خود ثابت قدم می‌بودند و عدم اجرای آنرا با وعده‌های دیگر جایگزین نمی‌کردند قطعا در کشور ظرفیت‌های زیادی به وجود می امد و به سامان می نشست. در این زمینه متاسفانه وعده‌سازی های غلوآمیز و رویاگونه از سوی مسئولان به جامعه تزریق و باعث بالا رفتن انتظارات هم می شود. این درحالی است که وعده‌های سپاه پاسداران بسیار جدی و قابل اجرا بوده و در واقعیت نیز تحقق آنرا مشاهده کرده‌ایم. به هر جهت در این زمان که 5 سال از خدمت رسانی دولت تدبیر و امید می‌گذرد تلنبار انبوه وعده‌ها را شاهد هستیم که به نظر می رسد بایستی قوه مجریه در تحقق و واقعی سازی وعده‌ها قدم جدی بردارد تا اعتماد عمومی هم مخدوش نشود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار