محمدحسین صفارهرندی

کدخبر: 3278

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش برخی‌ها در درون نظام برای پیاده سازی برجام 2 و 3 در درون کشور، اظهار کرد: برجام 2 و 3 به دنبال فلج‌سازی نظام است و باید مراقب آن بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ محمدحسین صفارهرندی روز گذشته در جمع خبرنگاران قزوین تصریح کرد: امروز در شرایط خاصی قرار داریم که درگذشته نیز مشابه آن را تجربه کردیم، طبیعی است که دشمن در این مدت تدابیر شیطانی مختلفی داشته است.

 

وی افزود در مقابل ما نیز ورزیده شدیم و بی‌تجربگی، خامی و دستپاچگی گذشته را تکرار نمی‌کنیم، این نظام و انقلاب از توانمندی‌های مختلفی برخوردار‌است، در حال حاضر طراحی دشمن چنین است که تلاش می‌کند از طریق مشکلات اقتصادی وارد شود.

 

عضو تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در حال حاضر دشمن بر این باور است تا زمانی که نظام دارای سلامت درونی است و مردم و حکومت رابطه نزدیکی داشته باشند اعمال محدودیت نتیجه نخواهد داشت، بنابراین برای شکست ایران باید از درون کشور نفوذ کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌پنداشتند در زمان تحریم‌ها مردم نسبت به حکومت برانگیخته می‌شوند و از طرفی تحریم باعث ایجاد تعارض بین مسئولین می‌شود، به‌طوری‌که برخی از مسئولین خروج و برخی مقاومت را بهترین راه می‌دانند بنابراین یک طیف دوقطبی در کشور ایجاد می‌شود.

 

صفارهرندی تصریح کرد: دشمنان در دوره جدید تحریم‌ها احساس می‌کنند برنامه‌ریزی جواب می‌دهد و روی مردم تمرکز کرده‌اند، گواه این امر نامه‌ای است که از طرف بخشی از افراد ضدانقلاب تهیه‌شده است و این موضوع نشان می‌دهد که مسئله‌ای وجود دارد.

 

وی یادآور شد: درگذشته اصلاح‌طلبان می‌گفتند در چارچوب نظام عمل می‌کنند درحالی‌که این افراد که نامه مذکور را امضا کرده‌اند خارج از چارچوب هستند، برخی فکر می‌کنند بهترین راه شکست بن‌بست است، در اوایل دهه هفتاد نیز حزب توده فکر می‌کرد اگر امام خمینی(ره) به گفته خودشان رهبر کاریزمای جمهوری اسلامی برداشته شود انقلاب به پایان می‌رسد اما بعد از رحلت ایشان جمهوری اسلامی همچنان ایستاد.

 

عضو تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در حال حاضر آن‌ها می‌خواهند بر سر موضوع صلح و آزادی ائتلاف کنند، آن‌ها با ولایت‌فقیه، شورای نگهبان و قانون اساسی مشکل دارند و به دنبال نفوذ هستند، نامه امضا شده توسط این 100 نفر را که خواندم احساس کردم این افراد هم‌جنس همان حزب توده‌ای‌ها هستند.

 

وی افزود: دشمنان معتقدند که دیگر جنگ مسلحانه در برابر ایران جواب نمی‌دهد بلکه باید از درون نفوذ کنند و به‌صورت نرم از مسیر فرهنگی و اجتماعی با فعالیت سیاسی مجاز وارد شوند و هدف اصلی آن‌ها براندازی نظام است.

 

صفارهرندی بیان کرد: به نظر می‌رسد تلاش‌های اندیشه ضدانقلاب در سه دهه گذشته برای این‌که درون حکومت نفوذ کنند ناکام نشده است، در این میان رسانه‌ها نقش مهمی دارند و باید ماجرا رو برای مردم ترسیم کنند چراکه اشغال سرزمین زمانی صورت می‌گیرد که پیوند بین مردم و حکومت به حداقل رسیده باشد و کشور به لحاظ کارآمدی توان دفاع نداشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: برجام ۲ و ۳ مأموریتش این است که جمهوری اسلامی را به یک موجود فلج تبدیل کند تا بتوانند به‌راحتی این کشور را تسخیر کنند، آن‌هایی که می‌گویند نامه نوشتیم تا از جنگ جلوگیری کنیم دروغ می‌گویند، آمریکا برای مردم ما دلسوزی نمی‌کند.

 

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سران افرادی که نامه را امضا کرده‌اند بیان کرد: این افراد اگر با نظام هستند باید مرز خودشان را مشخص کنند و به‌جای پیوند با آمریکا مرزبندی کنند و از آمریکا فاصله بگیرند، در این میان با روشن شدن اذهان مردم جلوی فاجعه گرفته می‌شود.

 

وی تأکید کرد: البته در مسئولین کشور کمتر نشانه‌های آشکاری در خصوص نظریات آن‌ها مشاهده می‌شود، نباید اجازه دهیم که دشمن از تفاوت دیدگاه سیاسیون کشور سوءاستفاده کند، اصحاب رسانه باید این موارد را برای مردم تبیین کنند.

 

صفارهرندی تأکید کرد: بدون تردید بخشی از نیروهای درونی ما خسته‌اند و جا پای دشمن شده‌اند برای جلوگیری از این کار باید یکپارچگی را توسعه دهیم.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار