آشوبهای اخیر در کنار اعتراضات مردم به مسائل و مشکلات اقتصادی یکی از مهمترین تحولات در سال 96 بوده است اما در این میان اصلاح طلبان به دنبال مبرا کردن خود از عملکرد دولتی ها هستند.

اخیرا عبدالله ناصری از اصلاح طلبان فعال که عضو شورای مشورتی این جریان سیاسی نیز می باشد در یادداشتی درباره آشوب های اخیر نوشته: حرکت های اخیر جامعه نشان می دهد که اگر مردم در جایی هنجار شکنی کردند که آن هم منویات سیاسی‌ای را در نظر داشتند، نشان می دهند که به دنبال وجه اصلاح طلبی انقلاب هستند. آنها به دنبال عدالت و آزادی و جمهوریتی هستند که در قانون اساسی آمده است."

هر چندعجیب نیست که ناصری هنجار شکنی و آشوب ها را در کنار اصلاح طلبی قرار می دهد اما عجیب اینجاست کسانی که به تخریب بیت المل دست می زنند را کسانی می داند که به دنبال وجه اصلاح طلبی هستند.

وی که خود از اصلاح طلبان مشهور است آیا قبول دارد که این هنجار شکنی ها با حمایت جریان اصلاح طلب بوده که چنین می گوید؟

از سوی دیگر ذات انقلاب اسلامی عدالت محور، و از شعارهای اصلی آن آزادی و جمهوریت و اسلامیت بوده و در طول 40 سال اخیر به بهترین شکل ممکن این آرمانها اجرا شده است، اینکه در اتفاقات اخیر دو گروه در صحنه حضور داشتند بر کسی پوشیده نیست.

عده ای اعتراض به وضعی اقتصادی و مشکلات معیشتی داشته و مالباختگانی بودند که سرمایه های آنها بر باد رفته بود که اعتراضات به حقی داشتند، این نیز خود محصول تفکر اصلاح طلبی است زیرا در طول این 40 سال جریان اصلاح طلب بیشتر از رقیب اداره امور کشور را در دست داشته و حالا باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

از سوی دیگر آیا اگر کسی به تمام موازین و امنیت کشور حمله کند به دنبال اصلاح طلبی است؟ گروه دوم در اغتشاشات افرادی بودند که مزدور سرویس های بیگانه شدند و برای آنها نه تنها اسلامیت نظام که جمهوریت آن نیز ارزشی ندارد.

کسی که پرچم کشورش را آتش می زند آیا وطن دوست است؟ آیا به دنبال اصلاح طلبی است؟ 

به نظر می رسد اصلاح طلبان به جای اینکه از آب گل آلود ماهی بگیرند پاسخگوی عملکردشان باشند که در سالهای پس از انقلاب با دنبال کردن اقتصاد آزاد و تک نرخی کردن قیمت ها به جای نظام اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی فشار اقتصادی را به مردم تحمیل کردند . اصلاح طلبانی که بدون چون و چرا از دولت حمایت کردند و حالا می خواهند خط خود را جدا کرده تا به مقاصد سیاسی شان که پیروزی در انتخابات 1400 است برسند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار