جزییات جدید از دیدار برخی اصلاح طلبان با رئیس دولت اصلاحات

کدخبر: 2929

پس از اغتشاشات و سیبل شدن اصلاحات توسط مردم معترض، بسیار از چهره های اصلاح طلب منفعل تر از قبل شده اند و به همین دلیل نیز مشاهده می شود که سیل انتقادات اصلاح طلبان از دولت در چند هفته اخیر بسیار بیشتر از گذشته و علنی تر شده است

این روزها بخش های زیادی از اصلاح طلبان در طرفداری از دولت روحانی با تردیدهای زیادی مواجه شده اند.

البته برخی از اصلاح طلبان از همان روزهای اول دولت را رحم اجاره ای می دانستند و همکاری با دولت روحانی را تاکتیکی و موقتی تنها تا سال 1400 می دانستند.

این دسته از اصلاح طلبان حتی در زمانی که جهانگیری در مناظره ها از روحانی قوی تر عمل کرد، تمایل خود برای ماندن معاون اول در انتهای انتخابات را هم گاهی بیان می کردند.

با این وجود بسیاری از اصلاح طلبان با آغاز دور دوم دولت روحانی با آشکار شدن علائم ناکارآمدی و عدم چشم انداز مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، زمزمه عبور از روحانی را علنی تر کردند.

در این میان پس از اغتشاشات و سیبل شدن اصلاحات توسط مردم معترض، بسیار از چهره های اصلاح طلب منفعل تر از قبل شده اند و به همین دلیل نیز مشاهده می شود که سیل انتقادات اصلاح طلبان از دولت در چند هفته اخیر بسیار بیشتر از گذشته و علنی تر شده است.

در این میان، محمد خاتمی همواره به علت ارتباطات خاصی که با دولت روحانی برقرار کرده، همواره تلاش کرده که جلوی افزایش انتقادات به خصوص به شخص رئیس جمهور را بگیرد.

این در حالیست که پس از گذشت چند روز از اغتشاشات، خاتمی نیز مجبور شده که انتقادات و مرزهای بیشتری با دولت را آغاز کنند.

با این وجود اخبار جدیدی که از دیدار خاتمی با با اعضای انجمن مدرسین دانشگاه ها منتشر شده نشان می دهد که فعالین اصلاح طلب به صورت رسمی از خاتمی خواسته اند که علیه دولت مواضعی را بیان کند.

محمود صادقی با اشاره به دیدار اخیر اعضای شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‌ها با سید محمد خاتمی گفته است: در دیدار با خاتمی تاکید داشتیم که اگرچه اصلاح‌طلبان هم‌اکنون در مصدر امور نیستند اما به لحاظ پشتیبانی‌ که آقای خاتمی از روحانی داشت الان انتظار از آقای خاتمی این است که با بیان نقدهایی که به آقای روحانی وجود دارد به نوعی به دولت تذکر دهند.

نباید هزینه رفتارها و ضعف‌های دولت را جریان اصلاحات پرداخت کند
وی تاکید کرد: شورای عالی سیاست گذاری یک فراخوانی به همه اعضا و تشکل هایی که عضو آن هستند داد که در  بحث ارزیابی  شرکت و نتایج خود را بیان کنند. جریان اصلاح‌طلبی در مجموع باید نقش فعال‌تری در مواجعه با تحولات جاری داشته باشد به خصوص  نسبت به دولت من معتقد هستیم ضمن حمایت نباید هزینه رفتارها و ضعف‌های دولت را جریان اصلاحات پرداخت کند، ما ضمن حفظ تعامل باید نقدها را بدون آن که موجب سو استفاده جریان رقیب شود، بیان کنیم.

لازم به ذکر است، اسحاق جهانگیری نیز به عنوان قدرتمندترین گزینه اصلاح طلب در دولت این روزها کمتر در کنار حسن روحانی دیده می شود و اخبار زیادی از ناراحتی وی از رئیس جمهور و حلقه اعتدالی اطراف وی در رسانه ها منتشر شده است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار