پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی درخصوص آشنایی آنها با اسلام، قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) و هشدار درباره معرفی تروریست های آموزش دیده غرب به عنوان نماینده اسلام، بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه داشته است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر،واکنشهای رسانه های ترکیه به پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و امریکای شمالی جالب توجه است. در ادامه به ذکر برخی از این موارد می پردازیم.

خبرگزاری رسمی ترکیه (آناتولی) در گزارش مشروحی از تهران با عنوان نامه رهبر ایران به جوانان غرب، نوشت: رهبر ایران جوانان غربی را به آشنایی با حقایق دین اسلام، قرآن کریم و زندگانی حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام دعوت کرد و از آنها خواست اجازه ندهند تروریست هایی که دست پرورده غرب هستند خود را به عنوان نماینده اسلام به آنها معرفی کنند.

خبرگزاری آناتولی با یادآوری اینکه رهبر دینی ایران در پی حوادث اخیر فرانسه چنین نامه ای را خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشته است، افزود: در این نامه جوانان در مقابل طرح های اسلام هراسی در غرب به آشنایی با حقایق و واقعیت های دین اسلام دعوت شده اند.

 

روزنامه های پرشمارگان ‘آکشام’ و ‘ینی شفق’ و بسیاری از تارنماهای خبری تحلیلی ترکیه نیز با استفاده از خبر آناتولی و با عنوان ‘نامه رهبر ایران به جوانان غربی’، این خبر را در بخش اخبار مهم خارجی خود منتشر کرده اند.

به نوشته آکشام، آیت الله خامنه ای در نامه خود به جوانان غرب از آنها خواسته است پشت پرده کمپین های ضداسلام را تحقیق و بررسی کرده و در قبال پیش داوری ها و اطلاعات نادرست از اسلام، به منابع اسلامی روی آورده و واقعیت را جویا شوند.

در تارنمای خبری روزنامه ینی شفق نیز نوشته شده است: رهبر دینی ایران به جوانان غرب گفت، در مورد اسلام و قران کریم و حضرت پیامبر(ص) صاحب معلومات شوند و زندگی پیامبر گرامی اسلام را بخوانند و به بیننند که اسلام دین رحمت است و آنچه که می خواهند به نام اسلام در غرب وانمود کنند، نیست.

تارنماهای خبری تحلیلی ‘تایم ترک’، ‘یورت گوندم’، ‘توپولوم خبر’ و ‘تله خبر’ نیز ضمن برجسته کردن پیام رهبری در مخاطب قرار دادن جوانان غربی نسبت به توطئه هایی که علیه اسلام در غرب طراحی و اجرا می شود، به چاپ متن کامل این پیام پرداخته اند.

تایم ترک، در مطلبی به نقل از رهبر انقلاب ایران نوشت: سخن من با شما درباره اسلام است و به طور خاص، درباره تصویر و چهره ای که از اسلام به شما ارائه می گردد. از دو دهه پیش به این سو ــ یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی ــ تلاش های زیادی انجام شده است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره گیری از آن، متأسّفانه سابقه ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد… شما خود با مروری کوتاه بر مطالعات انتقادی اخیر پیرامون تاریخ، می بینید که در تاریخ نگاری های جدید، رفتارهای غیرصادقانه و مزوّرانه ی دولت های غربی با دیگر ملّت ها و فرهنگ های جهان نکوهش شده است. تاریخ اروپا و امریکا از برده داری شرمسار است، از دوره استعمار سرافکنده است؛ از ستم بر رنگین پوستان و غیرمسیحیان خجل است؛ محقّقان و مورّخان شما از خونریزی هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگ های اوّل و دوّم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی می کنند.

این رسانه ها با یادآوری حملات تروریستی اخیر در پاریس که موجب کشته شدن ۱۷ تن شد، نوشته اند: پس از این حمله، مجله موهون شارلی ابدو بار دیگر با اقدام تحریک آمیزی، کاریکاتورهایی علیه اسلام منتشر کرد که خشم مسلمانان جهان را برانگیخت.

همچنین این بازتاب در حالی صورت گرفته است که چندی پیش رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در سخنانی تلویحا به انتقاد از مواضع رهبر معظم انقلاب در قبال سوریه پرداخت.

منبع: راست خبر

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار