عملکرد فراکسیون امید مجلس دهم انتقادات بسیاری را از سوی اصلاح طلبان به وجود آورد به خصوص در مورد رای نیاوردن بی طرف وزیر پیشنهادی نیرو که سیاسیون این جریان سیاسی معتقد بودند باید با وجود تعداد بالای نمایندگان لیست امید در مجلس رای می آورد.

انتقاد اصلاح طلبان از فراکسیون امید و رای نیاوردن بی طرف تمامی ندارد، نه تنها فعالان سیاسی و اعضای احزاب مختلف اصلاح طلبان به رای نیاوردن بی طرف انتقاد کردند که حالا یکی از اعضای خود فراکسیون امید در این موضوع سخن گفته و به دلایل رای ندادن به بی طرف اشاره کرده است.

جواد کاظم‌نسب، نماینده اصلاح‌طلب عضو فراکسیون امید اخیرا در گفت و گویی اعلام کرده که  به حبیب‌ا... بیطرف رای نداده چون وی نتوانسته آنها را قانع کند.

این عضو فراکسیون امید می گوید:ما به فراکسیون امید انتقاد داریم. این یک فراکسیون سیاسی و تهرانی است. هیچ توجهی به مسایل شهرستان ها، اقوام و مذاهب و زنان نمی شود... ما با حمایت لیست امید به مجلس رفتیم و تا کنون هم از فراکسیون حمایت کرده ایم. در انتخابات هیات رئیسه مجلس طبق نظر فراکسیون رای دادیم اما عملکرد آنها ما را دلسرد کرده است.

وی در انتقاداتی به عارف نیز گفته : آقای عارف یک بار به خوزستان یا سیستان و بلوچستان سفر نکردند تا ببینند که مشکلاتبسیاری در حوزه آب، برق، آلایندگی و... داریم. من نماینده مردم شهرم هستم و باید به نیازها و مطالبات آنها توجه کنم نه اینکه با هر تصیمیم سیاسی فراکسیونی که بر مسایل تهران تمرکز دارد؛ همراه شوم.

سخنان کاظم نسب نشان می دهد اصلاح طلبان انتقادات جدی به فراکسیونی دارند که داعیه دار اصلاحات در مجلس است اما با عملکردی که در موضوعات مختلف داشته نتوانسته خواسته آنان را بر طرف کند.

از سوی دیگر این نماینده مجلس به موضوعی اشاره می کند که ضعف بزرگ اصلاح طلبان است، اینکه وی می گوید فراکسیون امید فراکسیونی سیاسی و تهرانی است نشان از سیاسی بازی های اعضای شاخص اصلاح طلب دارد. از سال 76 تا به امروز مشی اصلاح طلبان سیاسی بازی در مقولات مختلف بوده است و سیاست های جناحی و باندی خود را به حل مشکلات مردم تعمیم داده اند.

مردم از نمایندگان خود انتظار دارند مشکلات مختلفی که در شهرها و روستاها در اقصی نقاط مختلف کشور وجود دارد حل شود نه اینکه تنها به دنبال سیاسی کاری و سیاسی بازی برخی ها در رای آوردن و یا نیاوردن وزیری باشند.

چرا اصلاح طلبان در طول دوران مسئولیت خود کمتر به نقاط مختلف کشور سفر می کنند تا از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند، آیا اگر برخی ها در تهران بنشینند و پا روی پا بگذارند و تنها به دنبال سیاسی بازی باشند مشکلات حل می شود؟

امروز مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی دغدغه همه مردم ایران است و به نظر می رسد اصلاح طلبان به جای اینکه به دنبال یافتن دلایل رای نیاوردن بی طرف و انتقاد ها و سیاسی بازی ها باشند به مسائل و مشکلات اصلی کشور توجه کنند و سعی کنند بتوانند مسائل اصلی و فرعی را از هم تشخیص و به مسائل اصلی بپردازند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار