پویش سراسری دانشجویان در کمک به مردم خوزستان؛

کدخبر: 3331

دانشجویان اما ماجرای دیگری دارند، آنها همچون سایر بحران‌های سیاسی و اجتماعی وارد میدان عمل شدند و همانگونه که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور یافتند، این بار نیز جانانه وارد میدان شدند و در قالب گروه‌های جهادی دانشجویی، روستا به روستا و خانه به خانه بطری‌های آب را بی‌واسطه به مردم رساندند.

بحران آب در برخی از شهرستان‌های استان خوزستان در حالی به وقوع پیوسته که بسیاری به جای کمک به حل بحران مثل همیشه به دنبال مقصر ماجرا می‌گردند و جالب آنکه در این موضوع نیز مانند بسیاری از موضوعات دیگر جناح‌بندی‌های سیاسی را محور موضوع‌گیری خود قرار می‌دهند. علاوه براین، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در توییتر و اینستاگرام، با عینکی غیرسیاسی به موضوع نگاه کرده‌اند با این حال نتوانسته‌اند در عمل اقدامی را انجام دهند و باری از دوش مردم بحران‌زده خوزستانی بردارند.

دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی اما ماجرای دیگری دارند، آنها همچون سایر بحران‌های سیاسی و اجتماعی وارد میدان عمل شدند و همانگونه که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور یافتند، این بار نیز جانانه وارد میدان شدند و در قالب گروه‌های جهادی دانشجویی، روستا به روستا و خانه به خانه بطری‌های آب را بی‌واسطه به مردم رساندند. (جزئیات بیشتر) و حتی دیروز خبری منتشر شد مبنی براینکه یکی از این گروه‌های جهادی مورد سوءقصد عده‌ای ناشاناس قرار گرفته و تانکرهای آب هدف تیراندازی آنها قرار گرفته‌اند با این حال دانشجویان جهادگر همچنان به فعالیت خود در مناطق بحران‌زده ادامه می‌دهند. (جزئیات بیشتر)

* خلاصه‌ای از عملکرد جهادی دانشجویان
محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور شب گذشته در قالب استوری اینستاگرامی گزارش از عملکرد 9 روزه دانشجویان جهادگر را در شهرستان‌های بحران‌زده خوزستان منتشر کرد. براین اساس، تعداد گروه‌های جهادی 15 و تعداد جهادگران، 310 نفر اعلام شده است و عرضه فعالیت‌های آنان مربوط به حوزه‌هایی همچون جامع‌آوری آب معدنی، جمع‌آوری کمک‌های نقدی، کرایه تانکر آب، خرید آب معدنی، توزیع آب، پیگیری و هماهنگی خیرین، پیگیری و استقرار دستگاه آب تصفیه‌کن صنعتی است.

همچنین تعداد تانکرهای آب بکارگیری شده توسط دانشجویان جهادگر 76 دستگاه و تعداد بسته‌های آب معدنی 53 هزار و 320 بسته اعلام شده است.

* دانشجویان سلبریتی‌ها را هم به خط کردند
فعالیت‌های جهادی دانشجویان در مناطق بحران‌زده خوزستان موردتوجه بسیاری قرار گرفته است. در این رابطه، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در نامه‌ای از مسعود شجاعی؛ به دلیل اظهارنظر اخیر وی درباره مناطق محروم آبادان و خرمشهر و مقایسه با شهر‌های زیارتی، برای حضور در این مناطق دعوت کرد.

پس از انتشار این نامه، مسعود شجاعی در واکنش به دعوت بسیج دانشجویی در اینستاگرام خود نوشت: «خدا خانواده‌هاتون حفظ کنه و تنتون سلامت که توی این وضعیت به داد این مردم می رسید. با کمال میل. من 1-2 روز قبل از سفر به شما اطلاع می دهم تاریخ دقیقش رو و سعی می کنم فردا هم یک مبلغی رو به حسابتون واریز کنم. البته این مبلغ از طرف همه‌ی بازیکنان تیم ملی هست و فقط از طرف من نیست. به امید دیدار بزودی.»

* جهاد همچنان ادامه دارد
علاوه فعالیت‌های ذکرشده، اخیرا خیریه دانشجویی «اشتراک مثبت» وابسته به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت خرید و ارسال آب آشامیدنی و تانکر آب به روستاهای بحران‌زده استان خوزستان است و از دانشگاهیان و عموم مردم دعوت کرده است تا کمک‌های خود را از طریق شماره کارت اعلام شده و یا از طریق درگاه پرداخت idpay.ir/eshterakmosbat برای این خیریه واریز نمایند.

پیش از این نیز معاونت جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی کشور، با صدور اطلاعیه‌ای تحت عنوان «یک ایران یک خوزستان» در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به مناطق بحران‌زده شهرستان‌های خرمشهر و آبادان است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار