عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه نباید با گرانی زندگی را بر مردم سخت کرد، گفت: مجلس تا کنون 10 بار با افزایش قیمت ها از قیمت بنزین گرفته تا گرانی آب، برق و گاز مخالفت کرده است.

 اکبر ترکی نماینده فریدن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه مجلس با گران کردن قیمت سوخت و دیگر اقلام مصرفی مردم در سال آینده مخالف است، گفت: دولت در لایحه بودجه تقاضای افزایش 50 درصدی قیمت سوخت و حامل های انرژی را داشت اما نمایندگان تا کنون هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن مجلس با افزایش قیمت ها مخالفت کردند و شاید بیش از 10 بار این موضوع مطرح اما رد شد.

وی با اشاره به استدلال های نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت ها افزود: هر گونه افزایش قیمت سوخت بخصوص بنزین، بر روی دیگر کالاها و خدمات تاثیر می گذارد و نه تنها مشکل اقتصادی درست می کند بلکه معیشت مردم را با معضلاتی مواجه می کند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مردم از تورم، رکود و گرانی خسته شده اند، تصریح کرد: دولت این اجازه را داشته که با شیب ملایم قیمت ها را افزایش دهد اما در سالهای گذشته از این فرصت استفاده نکرد.

ترکی با بیان اینکه کاهش مصرف و نه افزایش قیمت ها مد نظر نمایندگان است، افزود: نمایندگان به دنبال راهکار برای کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا هستند و معتقدند که خودروهای هیبرودی می تواند یکی از راهکار کاهش آلودگی و مصرف سوخت باشد و دولت باید مردم را به استفاده از آن تشویق کند.

وی افزود: با افزایش قیمت سوخت نه به هدف کاهش مصرف و صوفه جویی می رسیم و نه کاهش آلایندگی هوا. 

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در حال حاضر متوسط مصرف بنزین خودرها 10 لیتر و حتی بیشتر در 100 کیلومتر است اما خودروهای هیبرودی چنین مصرفی ندارند. 

ترکی افزود: نمایندگان اجازه افزایش قیمت ها را نمی دهند و ما در سال آینده شاهد افزایش یک باره قیمت ها نخواهیم بود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار