استاندار قزوین خبر داد

کدخبر: 30

استاندار قزوین گفت: اجرای پروژه محور« قزوین-الموت-تنکابن »و« قزوین-الموت کلاچای »از پروژه‌های مهم کشوری با ۷ هزار میلیارد ریال در الموت در حال اجراست.

به گزارش قزوین خبر به نقل از فارس، مرتضی روزبه در حاشیه سفر یک روزه امروز خود به الموت شرقی در بازدیدی که به همراه منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار و مسئولان استان از سه طرح راه‌سازی و گاز رسانی الموت شرقی داشت در جمع مردم معلم گلایه اظهار داشت: در طی مدت مسئولیت خود توانسته‌ام در 10 نماز جمعه در نقاط مختلف استان قزوین شرکت کنم.

وی افزود: در کنار این معنویتی که نماز جمعه دارا است یکی از بهترین راه‌ها برای نزدیک‌تر شدن به مردم و ارتباط برقرار کردن با آنها همین حضور در نماز جمعه است.

استاندار قزوین با بیان اهمیت منطقه الموت بیان داشت: به جهت موقعیتی که این منطقه دارد همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است و هم اکنون هم مهمترین برنامه‌های استان قزوین در این منطقه در حال اجرا است.

روزبه با مطرح کردن شرایط بد تحریم‌ها اشاره کرد: با توجه به وضعیت موجود در امر تحریم‌ها به لطف خدا پروژه‌های عمرانی در استان قزوین روند رو به جلویی را دارد و این حرکت بسیار مهمی است.

استاندار قزوین اضافه کرد: با اتمام این پروژه‌ها در الموت تأثیرات بسزایی را در این منطقه شاهد خواهیم بود که سبب شکوفایی اقتصاد منطقه می‌شود.

وی با اشاره به سفر یک هفته قبل منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار قزوین به این منطقه اظهار داشت: در سفر معاون عمرانی به الموت 29 مصوبه در دستور کار قرار گرفت که بنده تأکید دارم در کمیته‌های چهارگانه‌ای که این مصوبات و تصمیمات گرفته شده است سریعا رسیدگی شود.

روزبه افزود: ما در شرایط کنونی دو نوع مشکل در سر راه خود داریم نخستین آن به خاطر وجود تحریم‌هایی است که دشمن دیرینه ما آمریکا و اسرائیل به وجود آورده‌اند و ما باید در مقابل آن آنگونه که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردیم مقابله کنیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: مسئله دوم این است که مشکلات مردم را با حضور فعالانه و حضور در مناطق استان قزوین درک و درصدد حل آنها برآییم و این مشکلات را به تحریم‌ها ربط ندهیم.

وی ادامه داد: ما مسئولان باید در مناطق مختلف استان حضور فعالانه داشته باشیم تا بتوانیم شناخت بیشتری از مشکلات مردم داشته باشیم و امروز در این شرایط مسئولان به جز برطرف کردن مشکلات مردم هیچ دغدغه‌ای نباید داشته باشند.

روزبه بیان کرد: ما باید در شرایط تحریم بیشتر کار و تلاش کرده تا بتوانیم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک مدیرت جهادی در استان ایجاد کنیم تا بتوانیم بهتر به مردم خدمت رسانی کنیم.

وی با اشاره به طرح‌‌های جاده «قزوین تنکابن» و «قزوین کلاچای» یادآور شد: نزدیک به 700 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه برآورد هزینه شده است که با توجه به کوتاه تر شدن مسیر و کاهش مصرف بنزین باید به دنبال رشد و توسعه اقتصادی این منطقه باشیم.

وی با اشاره به وجود نخبگان و کارآفرینان این منطقه در سراسر کشور از آنان درخواست کرد تا با کمک‌رسانی به منطقه الموت در حفظ و آبادانی این منطقه تلاش‌های بسزایی داشته باشند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: نخبگان و شخصیت‌های برجسته کشور باید در کنار دولت و در جهت توسعه و تحول الموت حضور فعال داشته باشند.

یادآور می‌شود با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه احداث مسیر «قزوین- الموت- تنکابن»، فاصله استان قزوین با مازندران بیش از 180 کیلومتر کاهش می‌یابد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار