کدخبر: 3852

از بازگشت ساواکی‌ها به‌کار تا نزدیکیِ مجذوبان نور و فرقه رجوی...

در گوشه و کنار رسانه‌های اجتماعی هر هفته نکات جالبی وجود دارد که بازخوانی آنها خالی از لطف نیست....

منبع ساواک

باز هم امضای عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست جنجال آفرین شد. کاربری توییتری با طرح پرسش‌هایی تلویحا مدعی شدهمنبع ساواک با کد 031110 در خانه کشاورز منصوب شده است.

 

پاس گل

رسانه‌های فارسی زبان کمین کرده‌اند تا امثال آقای نوبخت گزگ به دستشان بدهند. رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه‌ای که بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام شد هم از کاهش نفت سخن گفت و هم از کاهش درامد کشور خبر داد:

 

با این وجود به نظر می‌رسد محمد باقر نوبخت تنها نیست.اتفاقا کاربری توییتری پاس گل های اخیر دولت و مجلس به معاندین را مرور کرد:

 

واقعا جای تامل است!ضد انقلاب از کجا خط می‌گیرد؟

 

فتنه نان

 خرداد 97 بود که بخش‌هایی از سخنان محمدجواد اردشیر لاریجانی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما _ در خصوص حوادث 11 سپتامبر و ماجرای رأی دادگاه آمریکایی در محکومیت ایران در این حوادث_ دستمایه رسانه‌های تندروی عربی و آمریکایی در راستای سیاه نمایی از ایران شد.[1]

 حالا رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در آخرین مصاحبه خود با مقایسه فتنه 88 و فتنه‌های نوین، از توطئه‌گری های جدید سخن گفت. بخشی از اظهارات برادر رئیس مجلس شورای اسلامی بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های برانداز داشت:

البته دکتر محمد جواد لاریجانی همواره نشان داده علاقه خاصی به تحلیل فتنه‌های جدید و مقایسه آنها با فتنه 88 دارد. او در سال 92 چند ماه پس از روی کار آمدن دولت روحانی در یک مصاحبه گفت: «برای آمریکا و دول غربی (غرب صهیونی) فتنه اصل نبود بلکه مختل کردن و تضعیف و ساقط کردن نظام اسلامی ایران هدف بود و هست و لذا غرب در دو مسیر برای مقاصدی که فتنه متوجه آن بوده است، کار می‌کند، اول اینکه روی اصحاب فتنه زیاد سرمایه‌گذاری نمی‌کنند چراکه می‌دانند بازسازی آنها بسیار پرهزینه است و بعید است به جایی برسد. اما برای اختلال در نظام به ویژه اختلال اقتصادی بیشتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند یعنی در حال حاضر خط فتنه به خط سابوتاژ اقتصادیتبدیل شده است.[2]»

خادمان ملکه

آبان 97 بود که حسام الدین آشنا به همراه حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن و سعید کمالی دهقان خبرنگار گاردین، حرکت مشترکی را علیه شبکه ایران اینترنشنال آغاز کردند. آقای مشاور با بازی در نقش یک تحلیلگر رسانه‌ای که می‌خواهد راز مهمی را فاش سازد ضمن حمله به شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال، مدعی شده بود قتل جمال خاشقچی به علت تلاش وی برای لو دادن منابع مالی ایران اینترنشنال به خبرنگار گاردین بوده است. آشنا و همراهانش معتقدند ایران اینترنشنال رسانه‌ای سعودی است و با حمایت‌های بن‌سلمان آغاز به کار کرد. نهایتا به زبان ساده پیامی که آقای مشاور می‌خواست منتقل کند این بود:

بی بی سی فارسی بدک نیست. اما ایران اینترنشنال خیلی بد است! ما هم که با هیچکدومش نیستیم!

اما ردپای روباه خواه پیر باشد خواه جوان روی برف می‌ماند. دم خروس را باید پوشاند تا حرف‌ها باور پذیرتر شود. مثلا مجید تفرشی از دوستان حسام الدین اشنا و یکی از پژوهشگران مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که در ایران او را با برند کارشناس بی بی سی فارسی  می‌شناسند، پای ثابت بخش‌های تحلیلی ایران اینترشنال همانند برنامه چشم انداز است.

بی خیال رسانه های ملکه! پای تفرشی به رسانه ملی باز شده. این حجم از مماشات زیبا نیست؟

انگلوفیل‌های ایران

کاربری با علائق تاریخی عکس جالبی را منتشر کرد. نمایی از افرادی که به نوبه خود سهم بسزایی در خیانت به کیان اسلام  و مام میهن داشتند. در این میان شاید برای شما جالب باشد. حضور هنرمندی مشهور در لژ وطن فروشان!

 

باغ وحش انسانی

فرانسه را با کدام نماد در ذهن ثبت کرده‌اید؟ برج ایفل؟ آشپزها و رستوران‌های درجه یک؟ عطرهای لاکچری؟ همایش‌های منافقین؟ جشنواره کن و سینمای خاصش؟ یا انکه متاثر از فرانکوفیل‌ها فرانسه را مهد آزادی و دموکراسی می‌خوانید.

به هر حال اعتراضات جلیقه زردها و خیابان‌های آشفته، این روزها چیز دیگری را نشان می‌دهد. بهتر است قضاوت را به تاریخ بسپارید. زمان به شما خواهد گفت این تمدن بر پایه کدام فرهنگ بنا شده است. یکی از توییتری‌ها دقیقا همین کار را انجام داده است:

افشای خودباختگی مسیح علینژاد و خیانت‌های رسانه‌ای او واکنش کاربران دیگری را نیز به همراه داشت. از جمله یک کاریکاتوریست:

بچه تروریست

بن سلمان به لطف سیاست‌ورزی توحش گونه‌اش این روزها به یکی از منفورترین چهره‌های جهان تبدیل شده است. البته منظور ما از جهان آن دسته از دولتمردان غربی که از بدو امر آل سعود را به مثابه گاو شیرده می‌بینند نیست. به هر ترتیب وخامت اوضاع شاهزاده سعودی به نقطه‌ای رسیده که حتی رفقای دیرینه‌اش نیز  با بهانه‌های گوناگون او را پس می‌زنند:

پیوند شوم

گروهک مجذوبان نور از ابتدای شکل‌گیری تا کنون، پیگیری اهدافی خاص را در دستور کار قرار داده است که سیاه‌نمایی علیه «حاکمیت» و مظلوم نمایی جامعه «دراویش» در راس آن قرار دارد.

حوادث تاسف بار گلستان هفتم(زمستان 96) نشان  داد که گروهک مذکور وارد فاز جدیدی شده است. تحرکات خشونت‌طلبانه آنها گویای آن بود که اتاق فرمان دست کس دیگری است. رفته رفته حمایت‌های منافقین عیان‌تر شد. برای نمونه در روزهای اخیر اعضای ارشد مجذوبان(فائزه عبدی پور) و منافقین(شبنم مددزاده) در فضای توییتر ضمن دروغ پراکنی حسابی دل و قلوه به یکدیگر قرض می‌دادند:

 

1984

پیروز حناچی شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طرح زوج و فرد سال آینده حذف می‌شود و یا نه؟ اظهار کرد: هنوز هماهنگی‌های لازم برای حذف طرح زوج و فرد در سال آینده انجام نشده است.[3] لغو طرح زوج و فرد حواشی زیادی را به همراه داشته است. در این میان زاویه دید یکی از کاربران جالب بود. تلویحا می‌گفت اگر پولی در جیب چپتان نهادند بدانید قرار است چند برابر آن را از جیب راستتان بردارند. البته آنچنان تعجب‌آور نیست. چرا که فعلا شهر و شهرداری در دستان اصلاح‌طلبان است.

جنگ قدرت

مهر ماه 97 بود که محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، اجماع اصلاح‌طلبان در 1400 بر سر لاریجانی را محتمل دانست.[4]این اظهار نظر وی به مذاق برخی فعالان جریان اصلاح طلب خوش نیامد. زمزمه‌های جنگ قدرت بالا گرفته است. یکی از اعضای حزب اتحاد ملت کنایه‌وار از گرایش این روزهای کارگزاران می‌گوید. آیا جریان اصلاحات در انتظار جنگی داخلی است؟

 

 


[1] https://www.tabnak.ir/fa/news/806447/

[2] https://www.farsnews.com/news/13921020000537/

[3] https://www.yjc.ir/fa/news/6750786/

[4] http://etemaadonline.ir/content/237307/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار