یادداشت وارده

کدخبر: 3314

قطعا توجه ویژه به سوتغذیه مادران باردار حاشیه شهر وظیفه انسانی هر انسان آزاده ای و بالخصوص نهادی مردمی چون شورای شهر هست ولی توجه به حقوق شهروندی شهدای همیشه زنده شهر که اگر ایثارگرانه نمی رفتند الان جزو شهروندان حاضر این شهر بودند حداقل کاری است که شورای شهر می تواند برای آنها انجام دهد .

هفته نامه پیام شهر در شماره ۳۱۸ خود به نقل از نایب رئیس محترم شورای اسلامی شهر قزوین سرکار خانم دکتر یوسفی بیان کرده است که اولویت بندی پروژه هایی که شهرداری در آن هزینه می کند جزو وظایف اصلی شورای شهر است.
این جمله‌ی فرمایشی کاملا درست و جزو وظایف ذاتی شورای شهر است؛ لیکن نکته قابل تأمل ماجرا این است که ایشان در مقام مقایسه، هزینه‌های پاکیزگی و تعویض سنگ مزار قبور مطهر شهدا با سوتغذیه مادران باردار حاشیه نشین قزوین چنین مطلبی را بیان کرده اند.
سوال من از ایشان این است چرا در خصوص خرید ماشین گران‌قیمت شهردار محترم یا سفر به آفریقای جنوبی اولویت بندی نمی شو؟ ولی وقتی موضوع به شهدا ربط پیدا کند بلافاصله دایه‌های مهربان‌تر از مادر اعلام موضع می‌کنند. آیا آن موقع که نایب رئیس شورای شهر به سفر آفریقای جنوبی و پارک تفریحی رفته بودند، زنان باردار حاشیه نشین شهر قزوین دچار سوتغذیه نبودند؟
آیا برای بازدید از یک پروژه که نمونه داخلی هم داشت لازم بود سه عضو شورا به آفریقای جنوبی سفر کنند؟ واقعاً جای تأسف دارد که برخی بخاطر اینکه کرامت شهدا و افتخار شهدا در میان جامعه کمرنگ شود به هر موضوعی متوسل می‌شوند که البته جز مفتضح کردن خود نتیجه‌ای ندارند.
قطعاً توجه ویژه به سوءتغذیه مادران باردار حاشیه شهر وظیفه‌ی انسانی هر آزاده‌ای و به‌ویژه نهادی مردمی چون شورای شهر است، ولی توجه به حقوق شهروندی شهدای همیشه زنده‌ی شهر که اگر ایثارگرانه نمی‌رفتند الان جزو شهروندان حاضر این شهر بودند حداقل کاری است که شورای شهر می‌تواند برای آنها انجام دهد.
پاکیزگی و تعویض سنگ مزار قبور مطهر شهدا حداقل حق شهروندی شهدا است. فارغ از آنکه مزار شهدا به یک فضای عمومی شهری با کارکرد خدماتی تبدیل شده است که پذیرای جمع قابل توجهی از شهروندان است.
امیدوارم نایب رئیس شورای شهر برای مقایسه اولویت هزینه‌های شهرداری، بجای خرج کردن از شهدا به هزینه‌های سفرهای خارجی خود و اتومبیل‌های گران‌قیمت شهرداری بپردازند که در غیر این‌صورت به‌عنوان یک عضو خانواده شهید که کارشناس حقوق و کارشناس ارشد مدیریت شهری بوده و از حقوق شهروندی و وظایف مدیریت شهری مطلع هستم، بابت اظهارات ایشان پیگیری حقوقی خواهم داشت. فلذا توصیه می‌کنم اول فکر کنید بعد حرف بزنید تا مصداق آن ضرب المثل مشهور نباشد.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار