اولین سایت دانلود قانونی کتاب در ایران

کدخبر: 596

شاید بهانه‌مان برای عدم مطالعه و آسمان و ریسمان به هم بافتن‌هایی از این قبیل این باشد که قیمت کتاب‌های خوب سر به فلک کشیده و یا دسترسی به کتاب‌های خوب و تازه در استانی مثل قزوین که معمولاً کتاب‌فروشی‌هایش به ارائه‌ی کتب درسی و دانشگاهی می‌پردازد سخت است و یا این‌که دائماً نمی‌توانیم کتاب‌های مورد علاقه‌مان را در مکان‌های مختلف با خود به همراه داشته باشیم.

سرویس کتاب قزوین خبر

لذت خواندن کتاب در فیدیبو

احتمالاً بارها برای همه‌مان پیش آمده که در خانه نشسته‌ایم و حوصله‌مان از فرط بیکاری تا حدی لبریز شده و نهایتاً سر رفته که نمی‌دانیم به کجا و به چه وسیله‌ای جهت رفع این حاجت پناه ببریم. یا گاهی مسیرهای طولانی اتوبوس و در شهرهای بزرگ مسیرهای مترو، به‌قدری کلافه‌مان می‌کند که چرتمان می‌گیرد. البته تکنولوژی جدید گوشی‌های اندروید و تبلت های جورواجور گاهی به‌قدری با بازی‌های مختلفش سرمان را گرم و داغ می‌کند که عموماً به هیچ دردی هم نمی‌خورند و صرفاً سرمان را گرم می‌کنند و از اطرافیان و خانواده و دوستان دورمان می‌کنند و دیگر هیچ! و این معضل باعث می‌شود یادمان برود دوستی صمیمی و قدیمی به نام کتاب برای همه‌مان وجود دارد که می‌توانیم به وسیله‌ی آن هم سرگرم شویم و هم اطلاعتمان را بالا بیریم تا همیشه به‌روز باشیم.

شاید بهانه‌مان برای عدم مطالعه و آسمان و ریسمان به هم بافتن‌هایی از این قبیل این باشد که قیمت کتاب‌های خوب سر به فلک کشیده و یا دسترسی به کتاب‌های خوب و تازه در استانی مثل قزوین که معمولاً کتاب‌فروشی‌هایش به ارائه‌ی کتب درسی و دانشگاهی می‌پردازد سخت است و یا این‌که دائماً نمی‌توانیم کتاب‌های مورد علاقه‌مان را در مکان‌های مختلف با خود به همراه داشته باشیم. تمامی این مشکلات با سایتی به نام «فیدیبو» (fidibo) حل شده است. فیدیبو اولین سامانه‌ی تولید و توزیع کتاب در خاورمیانه است که امکان دانلود قانونی کتاب در آن وجود دارد و انتشارات برجسته ای مانند مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نی، چشمه، ققنوس، ماهی و بسیاری انتشارات دیگر علاوه بر این‌که کتاب‌های خود را در بازار انتشار می‌دهند، آن‌ها را به صورت الکترونیک و البته با قیمتی بسیار ناچیز و یا حتی رایگان در اختیار سایت فیدیبو جهت فروش قرار می‌دهند. این سایت در سال 2011 میلادی با شعار «مطالعه‌ی آزاد برای همه، همه وقت، همه جا» و با هدف «ارائه‌ی محتوا با بهترین کیفیت، توسعه‌ی کمی محتوای عرضه شده، ارزیابی نیازها و اقتضائات بومی مخاطبان، ارتقاء رابط‌های کاربری» راه‌اندازی گشته است. کتاب‌های موجود در این سایت به صورتی کاملاً منظم و دسته بندی شده در اختیار مخاطبان قرار گرفته که این هم جزء مزیت‌های دیگر فیدیبو است. از تمامی جهات حفظ مالکیت معنوی کتاب محفوظ است، به این معنا که خریداران نمی‌توانند آن را کپی کنند و تنها می‌توانند با نام کاربری مخصوص خود، کتاب را طریق نرم‌افزارهای ویندوز، اندروید یا آی او اس دانلود و مطالعه نمایند.

بیایید با فرهنگ‌سازی مطالعه‌ی الکترونیک بهانه را از دست بهانه تراشان بگیریم و به جای این‌که مدام سرمان در تلفن همراه به بازی‌های بی‌فایده و بعضاً برنامه‌های بی کاربرد و گاهاً تخریب‌گر گرم باشد، کمی هم به مطالعه بپردازیم تا وقتی در جمع اقوام و آشنایان و خانواده به‌عنوان فردی تحصیل‌کرده ظاهر می‌شویم و بحث خاصی پیش می‌آید ما هم پیرو مطالعاتی که داشته‌ایم به‌عنوان یک فرد متشخص با تحصیلات عالیه بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. بیایید فیدیبو را در تلفن همراهمان داشته باشیم تا در همه‌ی زمان‌ها و مکان‌ها ضمن دسترسی سریع و آسان به بهترین کتاب‌ها و مجلات جهان بتوانیم از مزیت‌های آن بهره‌مند گردیم.

ارسال نظرات

آخرین اخبار