روح الله شریفی:

کدخبر: 585

این نویسنده با تاکید بر لزوم حمایت از هنرمندان جوان توضیح داد: جوان هر انداره که هنر را بداند نیازمند حمایت برای بروز و تجلی است چراکه در غیر این صورت به عنصری خاموش مبدل می شود.

به گزارش سرویس هنری قزوین خبر؛ روح الله شریفی از نویسندگان استان با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در هنر امروز، گفت: دفاع مقدس به عنوان مهم ترین شاخصه ی انقلاب اسلامی جایگاه مناسبی در هنر امروز ندارد چراکه هنر، بازتاب صحیحی از عظمت آفرینی های زنان و مردان آن روزها نداشته است.

وی در ادامه با بررسی دغدغه مندی هنرمندان در عرصه انقلاب بیان کرد: متاسفانه میزان باور پذیری ارزش های انقلابی در بعضی از هنرمندان کم رنگ بوده که همین موضوع منجر به ضعف هنرآفرینی در این عرصه می شود؛ البته نکته قابل توجه، برخورداری از امکانات مناسب در حیطه های مختلف هنر است که با وجود این بهره مندی، خروجی خاصی را شاهد نیستیم.

این نویسنده نبود نظام فکری منسجم از جمله مدیریت، چرخه اقتصادی و فکر را از عوامل عدم پبشرفت مناسب در حوزه هنر انقلاب دانست و اظهار داشت: یکی دیگر از علل این موضوع را می توان عدم تخصص کافی هنرمندان در این زمینه خواند، مساله اقتصادی، سیاست های نادرست و فقدان جذابیت های لازم  حتی برای علاقه مندان، از دیگر ریشه های این عدم پیشرفت می باشد.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از هنرمندان جوان توضیح داد: جوان هر انداره که هنر را بداند نیازمند حمایت برای بروز و تجلی است چراکه در غیر این صورت به عنصری خاموش مبدل می شود.

شریفی ضمن اشاره به گروه های داخلی بیگانه با انقلاب اسلامی تصریح کرد: در حوزه ادبیات صراحتا می توانم بگویم که این اپوزیسیون ها نه تنها با انقلاب بلکه با دغدغه های جهان امروز نیز بیگانه هستند و بحران مخاطب عمده مشکل آن ها به شمار می آید چراکه تنها عده ای در خارج از کشور برایشان کف و سوت می زنند.

وی در بیان راهکارهای احیای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف هنراذعان داشت: یکی از مشکلات اساسی حوزه هنر خودمحوری و جشنواره ای نبودن فعالیت هاست و البته باید قبول کرد که سیستم های خاص سیاسی در این امر دخیل هستند بنابراین نمی توان راهکار خاصی را برای تمامی حوزه های هنری پیشنهاد داد و تنها چیزی که می توان گفت این است که هنرمندان خود باید پویا بوده مطالعه و فعالیت موثر داشته باشند.

این نویسنده در پایان یادآور شد: امروز سوژه های جذابی برای آفرینش آثار هنری وجو دارد اما متاسفانه هنرمندان و برای نمونه نویسندگان، زحمت دنبال کردن این سوژه ها و نگارش یک کتاب فاخر را به خود نمی دهند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار