حبیب احمد زاده در برنامه "هفت"

کدخبر: 551

حضور نویسنده ای انقلابی در برنامه "هفت" نوید مباحثی چالشی را می داد و شناخت شخصیت بزرگی همچون سید مرتضی آوینی.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ حبیب احمد زاده با حضور در برنامه تلویزیونی "هفت" به بیان دیدگاه های خود درباره هنر اسلامی و جایگاه شهید اهل قلم پرداخت و گفت: اگر ما برنامه های مختلف در زمان جنگ ایران عراق را نگاه کنیم خواهیم فهمید که برخلاف عراقی‌ها که به تجهیزات و اشیا اهمیت می دادند ما بیشتر به انسانها بها می دادیم. اگر کسی از بیرون به مستند آوینی نگاه کند به لایه های پنهانی بر خواهد خورد که برایش قابل درک نیست. آوینی تفکر بسیجی را طوری فریز کرده که هیچ واژه ی دیگری را نمی توان به جای لغت‌هایش قرار داد و این خوب است.
 
وی ادامه داد: ما دوست داریم شهدا بیایند جای ما کار کنند ما منتظریم هر سال سالگرد آوینی شود و در مورد وی صحبت کنیم؛ آوینی کار خود را کرد و رفت ما باید ببینیم خودمان چه کاره هستیم و مسائل را آسیب شناسی کنیم. آوینی انسانی است که سیر و سلوک را همپچون سایر شهدا پله پله طی کرده اما ما بتی از آنها می‌سازیم که انگار چوب جادویی داشته اند آوینی راه را به ما نشان داد تا ما ادامه را درست برویم.
 
*آوینی نیاز به دیده شدن نداشت
 
این نویسنده خاطرنشان کرد: مشکلی که از زمان کشف سینما تاکنون در ایران اتفاق افتاد دور بودن فضای حقیقی و مجازی آن از هم است ما چنان با مسائل مجازی خو گرفته ایم که از ایده آل‌های خود دور شده ایم. متاسفانه سینما ما را دچار ظاهر سازی کرده است و نمی خواهیم به حقیقت ها بپردازیم.
 
وی در ادامه افزود: ما سینما گرانی داریم که می توانند به بحث دفاع مقدس بپردازند اما این کار یک جوهره‌ی عملی می‌خواهد که آوینی آن را شناخته بود. آوینی هیچگاه نیاز به دیده شدن نداشت و ارتباطات را به خوبی آموخته و تشخیص می داد.
 
*مشکل ما در استعداد یابی است
 
احمد زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه ما یک برنامه ریزی همه جانبه نداریم و مشکل اساسی ما کشف نکردن استعداد ها است. ما استانداردهای انسانی داریم که دنیا را عوض می کند درسال 57 چه کسی جز یک روحانی می توانست بدون صلاح بجنگد؟ما روشنفکر های بی ثباتی داریم که ریشه ندارند و هر دقیقه حرف خود را تغییر می دهند اما امام می گفت اگر مطمئنی حرفی حق است حتی با یک فشنگ از آن دفاع کن. امروز به دو جهت ماندگاری انقلاب اسلامی و ادامه‌ی راه آوینی و عمل کردن به وظایف از آوینی یاد می کنیم. آوینی را یکسری افراد پس از حضور آقا در مراسم خاک سپاری و گرفتن تابوتش شناختند و یک سیاهی مطلق با یک حرکت سپید از بین می رود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار