علی از نور خداوند است.

کدخبر: 688

حجت الاسلام ابوالقاسمی در رادیو ندای شیعه به مناسبت میلاد مولود کعبه به بررسی سند روایتی این اتفاق خجسته پرداخت.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر؛ ولادت حضرت علی (ع) به همراه خود برکات فرآوانی آورده است.

 محل تولد مولا علی (ع) (رکن یمانی)در رحمتی است بسوی کعبه که هیچوقت بسته نخواهد شد و این برکت به طورویژه برای شیعیان مولا علی (ع)  تا قیامت باقی خواهد ماند!

و تا جایی که کعبه پابرجاست، این شکاف که دلیل حقانیت مولا علی (ع) است باقی خواهد ماند.

ابوالقاسمی در برنامه ی رادیوی ندای شیعه گفت :

آیت الله جزایری از علمای ایرانی ساکن پاکستان که به تازگی به ایران عزیمتکرده است، با استفاده از یک واسطه نقل می کند که وهابیون در تلاش بودند، که با استفاده از پرده بلندی محل تولد مولا علی (ع) را بپوشاند، اما انگار دستی آن پرده را نگه داشته بود و اجازه نمی داد این شکاف پوشیده شود. بعد از این اتفاق بود، که وهابیون محل شکاف  خانه ی کعبه را با استفاده از سوزن و نخ می دوزند.این اتفاق یکی از کرامات مهم مولا علی می باشد ،که وهابیون هرچقدر هم تلاش کنند و تمام آثار شیعیان را از بین ببرند، بازبه دور محل تولد مولا علی (ع) خواهند چرخید!

ابوالقاسمی در ادامه به بررسی سندی و روایتی  محل تولد حضرت علی (ع) پرداخت و گفت:

یکی از روایات از یزید ابن قانع می باشد، که در آن نقل می شود : من و عباس ابن عبدوالمطلب و گروهی از عبدالعزا کنار بیت الله نشسته بودیم که حضرت فاطمه بنت اسد که اواخر دوران بارداری خود را سپری می کردو حال آنکه مشخص به درد ولادت بود این جملات را گفت:

خدایا من به تو ایمان دارم و تمام رسل و کتبی که فرستادی را قبول دارم . من کلام ابراهیم خلیل را تصدیق می کنم و به او ایمان دارم. او بود که این خانه را بنا کردوبه حق است مولودی که در شکم من است.

این روایت اثبات  ایمان به خدای فاطمه بنت اسد و رد شبهه ی وارده در مورد کافر بودن این بانوی پاک سرشت است.

یزید ابن قانع در ادامه می گوید :

دیدیم که خانه باز شد، همان گونه که دریا برای موسی شکاف برداشت. این خانه باز شد، و ایشان وارد کعبه شدندو از چشم ما غایب شدند.

 دوباره دیوار به هم آمد، خواستیم قفل خانه ی کعبه را باز کنیم اما باز نشد، و دانستیم که این امر خداوند عزو جل است.بعد از سه روز دوباره کعبه باز شد و ایشان به همراه فرزندشان از کعبه بیرون آمدند، و فرمودند :

قطعا من بر همه ی زنان بعد از خودم برتری داده شده ام.من وقتی وارد کعبه شدم، از میوه های بهشتی تناول کردم، خواستم بیرون بیایم که شخصی صدایم کرد، که ای فاطمه نام اورا علی بگذار . او علی است و خداوند علی اعلی است.خدای متعال می گوید: من اسم اورا از اسم خودم مشتق کردم، من خود معلم علی بودم و علی بر مسائل پیچیده آگاه است.اوست که درخانه ی من بتها را می شکندو اوست که می رود و پشت سر خانه ی من اذان می گوید، و او مرا تصدیق و تمجید می کند. طوبی بهترین جای بهشت، برای کسی است که اورا دوست داشته باشد و اطاعت بکند وای برکسی که اورا عصبانی کند و با او مخالف کند.

ابوا لقاسمی در روایتی دیگر از ابو حمزه ثمالی به بررسی روایات مربوط به موضوع مطرح شده از زبان ائمه معصومین پرداخت و ادامه داد:

امام سجاد (ع) می فرمایند:

وقتی درد ولادت سراغ فاطمه بنت اسد می آید، ایشان در حال طواف وارد کعبه می شود و حضرت امیر را به دنیا می آورد .

د ر دو سند از محمد بن اسحاق از عمویش و مو سی نقل می کند حضرت علی (ع) در کعبه به دنیا می آید و در سند دیگری از کتب شیعه وقتی حضرت مولا علی (ع) به شهادت رسیدند ، امام حسن مجتبی سخنرانی کردند و فرمودند: به عمل کسی که قبل و بعد از او هیچکس به اندازه ی او نرسیده است و نمی تواند عملی انجام دهد، که ایشان همراه پیامبر به جهاد می رود و جان خودش را فدای پیامبر می کند و وقتی حضرت رسول اورا همراه پرچم به میدان می فرستاد، جبرئیل در سمت راست او میکائیل در سمت چپ حضرت می ایستدو تازمانی که پیروز میدان نمی شد با ز نمی گشت.اوست که در خانه ی کعبه متولد شده است و غیر از او هیچکس در کعبه متولد نشده بود.

روایت بعدی از زبان امام صادق چنین است:

وقتی  قبر مولا علی (ع) را زیارت می کنی، ابتدا غسل زیارت انجام ده و بهترین لباسها را بپوش با سکینه و آرامش برو!و به در که رسیدی سه بار بگو السلام علی رسول الله و بعد از آن بگو ای کسی که جانشین کل اوصیا و انبیا هستی!

در روایت دیگری از امام صادق نقل شده است که تشرف مکه و منا از حضرت علی (ع) است و به واسطه تولد ایشان است.

 امام صادق در جای دیگر می فرمایند:

سلام بر راه راست خدا! ای کسی که در کعبه دنیا آمدی و در آسمانها عقد تو بسته شده است.

در روایتی دیگر ازمرحوم  شهر آشوب در مناغب آمده است که اجماع شیعه معتقد بر این هستند که ایشان در کعبه به دینا آمده است.

در روایتی دیگر از جابر ابن عبدالله انصاری از رسول خدا آمده است :

من از پیامبر راجب تولد حضرت علی (ع) سوال کردم و ایشان فرمودند :

از من راجب بهترین مولود سوال پرسیدی که در ولادت او شباهتی با حضرت عیسی از جهت پاکی و پاکدامنی خودش و مادرش است. خدای متعال علی را از نور من آفرید و مرا از نور خودش آفرید و هردوی ما از یک نور هستیم و بعد از این نور از صلبی به صلب دیگر منتقل می شود تا اینکه من  به حضرت آمنه  می رسم و او به حضرت فاطمه بنت اسد می رسد .من در رحم آمنه به ودیعه گذاشته شدم و علی در رحم فاطمه بنت اسد.

در راویتی دیگر آمده است،

در زمان قبل تولد مردی بود زاهد و عارف  به نام مبرم ابن شعبان که 270سال از خداوند عمر گرفته بود و اورا عبادت کرده بودو هیچ حاجتی از خداوند نخواسته بودو مبرم وقتی  حضرت ابوطالب را دید بلند شدو پیشانیش را بوسید و بر جای خود نشاند و به او گفت خدای متعال به من الهامی داده است، که فرزندی از نسل تو به دنیا می آید و زمین رااز نور امامتش  نورانی می کند.ابوطالب آمد و گفت : ای مردم ولی خدا در کعبه متولد شد.

طبق روایتی دیگر حضرت رسول و ابوطالب  هردو وارد کعبه شدند و نام حضرت علی (ع) را برروی لوح دیدند.

این روایات در نزد کتب شیعه اجماعی است و از کتب اهل سنت متواتر می باشد .

در انتهای جشن میلاد مولود کعبه، به سوالات اشخاص حاضر در محیط مجازی رادیو پاسخ داده شد.و به قید قرعه به حاضرین در تالار جوایزی اهدا شد.

 لینک رادیو ندای شیعه :

http://nedayeshia.com/

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار