مدیر کل اوقاف و امور خیریه قزوین خبر داد:

کدخبر: 1683

نوروزی گفت: سال گذشته 30 مسجد برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی به صورت شبانه‌روز فعال بود و برای نوروز 95 سعی داریم تعداد این مساجد را افزایش دهیم.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در آئین لحظه تحویل سال در امامزاده حسین (ع) استان قزوین اظهار کرد: مباحث فرهنگی در برنامه‌های نوروزی بسیار حائز اهمیت است زیرا موجب می‌شود مسافران با فرهنگ و تمدن این استان بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: در این راستا سازمان اوقاف و امور خیریه طرح آرامش بهاری را در ایام تعطیلات نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌کند که در این طرح مباحث فرهنگی گنجانده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه امسال ششمین سال اجرای طرح آرامش بهاری در این استان است، اضافه کرد: خیمه‌های معرفت نیز در این طرح برپا می‌شود که شامل غرفه‌های مشاوره خانواده، مشاوره کودکان، نقاشی، عفاف و حجاب، مسائل شرعی و ایستگاه‌های سلامت است.

نوروزی با اشاره به ثبت‌نام زوج‌های جوان برای برگزاری مراسم عقدشان در اتاق عقد پیوندهای آسمانی امامزاده حسین (ع) شهر قزوین ادامه داد: سایت امامزاده حسین (ع) سراسری بوده و از تمام نقاط کشور برای برگزاری مراسم عقد در اتاق عقد امامزاده حسین (ع) ثبت‌نام می‌کنند که برای نوروز 95 نیز 30 نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند.

وی عنوان کرد: نقشه‌های زیارتی استان قزوین به تعداد 15 هزار نسخه تهیه شده و در ورودی شهرها و امامزادگان این استان بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: جلسه توجیهی هیئت امنا و خادمان مساجد و امامزادگان این استان نیز برگزار شده است و غبارروبی امامزادگان نیز 27 اسفندماه سال جاری انجام می‌شود.

نوروزی گفت: سامانه پیامکی برای نظرسنجی از مسافران نوروزی که از امامزادگان و بقاع متبرکه استان قزوین بازدید می‌کنند، در نظر گرفته شده است که سال گذشته نتایج نشان داد 85 درصد مردم از خدمات ارائه شده در بقاع متبرکه رضایت کامل داشتند.

وی با اشاره به اینکه اکیپ‌های نوروزی به صورت روزانه بازدیدهای لازم را از بقاع متبرکه انجام می‌دهند، افزود: سال گذشته 30 مسجد برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی به صورت شبانه‌روز فعال بود و برای نوروز 95 سعی داریم تعداد این مساجد را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار