امام جماعت مسجد شیشه گرها:

کدخبر: 1287

سخنان امام جواد(ع) در سال‌ های کودکی و نوجوانی، به سخنان مردی جهان دیده شباهت داشت و به خوبی مسائل را تحلیل می ‌کردند.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر، حجت الاسلام و المسلمین صامت، امام جماعت مسجد شیشه گرها در گفتگوی اختصاصی با قزوین خبر به مناسبت شهادت امام جواد(ع) گفت: این امام در طول عمر کوتاه خود نقش مؤثری را در تبلیغ و ترویج دین اسلام داشت و توانست در مقابل دشمن ایستادگی و با ظلم و زور مقابله کند.

امام جماعت مسجد شیشه گرها جریان شناسی و دشمن شناسی را یکی از ویژگی های امام جواد(ع) دانست و افزود: ایشان دشمن را می شناختند و جریان ها را  شناسایی و با دشمنان مقابله می کردند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع)، اظهار کرد: مسأله  دشمن شناسی و جریان شناسی امام جواد(ع) یکی از ابعادی است که انسان ها باید در نظر بگیرند؛ انسان عاقل جریان ها را می شناسد؛ ائمه اطهار(ع) در مسائل سیاسی جریان شناس بودند.

صامت اضافه کرد:‌ سخنان امام جواد(ع) در سال‌ های کودکی و نوجوانی، به سخنان مردی جهان دیده شباهت داشت، ایشان با آگاهی از مسائل علمی، روانی و قوانین حقوقی و جزایی، به خوبی مسائل را تحلیل می ‌کردند، لذا با توجه به اینکه در آن زمان مکتب و کلاس درسی وجود نداشت، می توان پی برد که ایشان در کلاس الهی و مکتب آسمانی آموزش دیده بودند.

وی با تأکید به گسترش سیره و منش حضرت جواد(ع) ابراز داشت: خدواند عالی ترین درجه ایمان را به امام جواد(ع) عطا فرمود و شایسته ترین و کامل ترین انسان ها نزد خداوند متعال امامان معصوم(ع) هستند.

این کارشناس مذهبی ابراز داشت: امام جواد (ع) در بعد اخلاق و رفتار اجتماعی نیز الگو و نمونه اند؛ دستگیری از نیازمندان، تهیدستان، نرم خویی، مدارا و صبر و تحمل از دیگر اخلاق اجتماعی آن حضرت بود.

صامت در پایان تصریح کرد: امام جواد(ع) امامی جوان بودند که به همین سبب بهترین الگو برای جوانان جامعه اسلامی خواهند بود؛ رفتار خردمندانه در رفتارهای اجتماعی و خانوادگی و تقوای خارق‏العاده و علم دوستی و پرداختن به علم از مسائلی است که جوانان باید از ایشان الگو برداری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار