حجت الاسلام حاج سید جوادی:

کدخبر: 1241

این کارشناس مذهبی گفت: امام رضا(ع) در حدیث سلسلة الذهب توحید را به ولایت اهل بیت(ع) گره زده است و اینطور بیان کرده توحید بدون ولایت مورد قبول نیست.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، حجت الاسلام حاج سید جوادی درگفت وگو با خبرنگار اختصاصی قزوین خبر بیان کرد: در نگاه مسلمانان امامت هم طراز نبوت است و امام وصی پیغمبر است و طبیعتأ همان عملکردی که انبیا و به ویژه پیامبر اکرم (ص) انجام می دادند را دنبال می کنند. از وظایف مهم انبیا افزایش دانش مردم، دادن بینش و بصیرت سیاسی به مردم، سازندگی اخلاقی و معنوی، توجه به مسایل اجتماعی و حل و فصل این قضایا و گسترش عدالت اجتماعی و آزادی است.

امام جماعت مسجد عدل قائم در ادامه ابراز داشت: امام رضا (علیه السلام)در حدیث سلسلة الذهب می‌فرماید عبارت لا اله الا الله مانند قلعه‌ای است که هر کس داخل این قلعه و دژ شود، از عذاب خداوند درامان می‌ماند بنابراین در امان ماندن از عذاب در گرو باور و اعتقاد به این است که خدایی جز پروردگار نیست و از جمله شرط‌های ورود به قلعه و دژ، اعتقاد به امامت ائمه اطهار(ع) بیان شده است.

وی افزود: دژ حضرت شرایطی دارد و امام رضا(ع) از جمله شرایط آن است بنابراین در صورتی که بندگان ولایت امام به عنوان حجت خدا را قبول داشته باشند، در قلعه امن هستند.

حاج سید جوادی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات امام رضا(ع) بیان عنوان امامت و ولایت بود گفت: حضرت در لابه‌لای کلماتشان در کتب منتسب به ایشان در هر شرایطی که بود امامت و ولایت را مطرح می‌کردند

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در حدیث سلسلة الذهب توحید را به ولایت اهل بیت(ع) گره زده است و اینطور بیان کرده توحید بدون ولایت مورد قبول نیست.

امام جماعت مسجد عدل با اشاره به این که ایشان معروف به عالم آل محمد(ص) هستند بیان کرد: علاوه بر این لقب می‌شود از رأفت و مهربانی امام رضا(ع) که حضرت معروف به امام رئوف بودند سخن گفت.

وی گفت: امام رضا(ع) از زمان حیاتشان و تاکنون رأفتشان شامل همه کسانی که دست توسل به دامان ایشان دراز کرده‌اند شده است.

وی در خاتمه تصریح کرد: هر کسی با هر عنوان و هر مسلکی که به حضرت استمداد داشته است و حاجتی به برکت نام او از خدا خواسته با بهترین وجه به حاجت خود رسیده است

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار