حجت الاسلام حیدری:

کدخبر: 1095

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه آزاد با بیان اینکه نماز عید فطر نمایش وحدت و همبستگی امت اسلامی است، تصریح کرد: فرارسیدن عید فطر در واقع رسیدن به یکی از بزرگترین اعیاد مسلمین جهان است که با خود مفاهیم عمیق فطری و معرفتی دارد.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین حیدری،نماینده ی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان، در گقتگو با خبرنگار قزوین خبر با اشاره به 30 روز روزه داری و بندگی خداوند اظهار داشت: عید فطر روزی است که بندگان خدا پس از سربلندی از ضیافت الهی و گردن نهادن به خواست معبود خود این نعمت بی بدیل را که همان طاعت خداست شکر می گویند.

 وی ادامه داد: این ایام بندگی و فضیلت الهی باید تمرینی برای سایر ایام سال باشد. این یعنی رمضان باید الگوی زیستن برای ماه های دیگر سال باشد.

استاد دانشگاه با اشاره به نمود زندگی قرآنی در ماه رمضان اظهار داشت: همنشینی و انس با قرآن از ثمرات والای ماه مبارک رمضان است که باید با تمسک به این انس و همنشینی برای همه عمر توشه برداشت.

حیدری با بیان اینکه نماز عید فطر نمایش وحدت و همبستگی امت اسلامی است، تصریح کرد: فرارسیدن عید فطر در واقع رسیدن به یکی از بزرگترین اعیاد مسلمین جهان است که با خود مفاهیم عمیق فطری و معرفتی دارد و روزی است که پاداش معامله به خدا را به بندگان عطا می کنند. وی از مردم خواست که در این اعیاد از گرایش به تجملگرایی و اسراف بپرهیزند.

کارشناس مذهبی با اشاره به اوضاع امروز جهان مخصوصا در فلسطین مظلوم اظهار داشت: حضور با شکوه مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و راهپیمایی روز قدس نمادی از برائت مسلمانان از مشرکین و همدردی با مردمی شد که در آتش تفرقه و غفلت بسیاری از حکومت های اسلامی هستند.

وی ادامه داد: حضور  مردم ایران و سایر مسلمانان جهان در این روز نشان داد که منویات ملت های اسلامی با خواست برخی از حکام آنها متفاوت است.

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه در ادامه زنده بودن ملت اسلام را در سایه ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: رهبری رهبر فرزانه انقلاب ملت را از گزند حوادث مصون داشته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار