عید فطر مصداق این آیه شریفه «یَا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة» احساس می کنیم که در پیش خداوند هستیم و خداوند به ما لبخند می زند و با ما می خندد و احساس رضایت و خشنودی دارد

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر، خانم صفی خانی،کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به جایگاه مهم اعیاد اسلامی و بخصوص عید فطر در اسلام گفت: امام علی(ع) در مورد عید می فرمایند "هر روزی که در آن گناه صورت نگیرد، عید است" لذا روزه داران به شکرانه یک ماه عبادت، صبر و دوری از معاصی و محرمات در رمضان، روز اول شوال را جشن می گیرند.

وی با بیان اینکه  "وقتی در ماه رمضان اطاعت خدا را می کنیم و به عید فطر می رسیم احساس می کنیم که خداوند از ما راضی است، مصداق این آیه شریفه «یَا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة» احساس می کنیم که در پیش خداوند هستیم. دین مبین اسلام، دینی است که مطابق آیات قرآن بسیاری از شئونات اسلامی، اجتماعی است افزود:  در روز عید سعید فطر، اجتماع مسلمانها به اوج می رسد و همین اجتماع در نماز عید فطر باعث اتحاد و ترس دشمنان اسلام خواهد شد.

 

این استاد دانشگاه عنوان ابراز کرد: اینکه روزه گرفتید زحمت کشیدید و سعی در خودسازی کردید حالا نشاطی باطنی به شما دست می دهد. حس رضایتمندی خوبی دارید زیرا خداوند در اعتقادات ما بالاترین مقام عالم هستی است و او مظهر همه خیرات و برکات و مبدأ قدرت و احیاء و خلق و آفرینش است. وقتی در ماه رمضان اطاعت او را می کنیم و به عید فطر می رسیم احساس می کنیم که خداوند از ما راضی است.

 

صفی خانی در ادامه تصریح کرد: ماه رمضان فرصتی بوده و هست  که انسان قدری از لذت های دنیا فاصله بگیرد و لذت های معنوی را احساس کند ولی بعد از ماه رمضان دوباره انسان وارد زندگی معمولی دنیای خودش می شود و مشغول کار و تلاش برای خوردن و زندگی کردن و خوابیدن و همین فعالیت های عادی دنیوی و معیشتی می شود. عموما همینطوری هستیم  یعنی روی ریل آتی زندگی می افتیم. اینجاست که باید توجه و معرفت لازم را داشته باشیم که بتوانیم همچنان ارتباطمان را با خداوند با مسائل اخلاقی، معنوی و روحی حفظ کنیم و آن سرمایه ای را که در ماه رمضان بدست آورده ایم خرجش کنیم و از آن استفاده کنیم.

 

این کارشناس مسایل مذهبی با اشاره به زکات فطره افزود: نقش زکات در فقرزدایی از چهره جامعه اسلامی، نقش مهمی است و همین دستور اسلام برای پرداخت زکات فطره نشان از اهمیت دین اسلام جهت زدودن فقر از خانواده های با توان مالی کم را دارد. عید فطر، روز بزرگی است و همه ما باید از این فرصت الهی استفاده کرده و به دیدن اقوام و آشنایان برویم و کسانی که به هر نحوی با مشکلاتی در زندگی روبرو هستند را در حد توان دستگیری نماییم..

 

وی درادامه با اشاره به کشتار کودکان و زنان بی گناه مردم عراق توسط افراد خون آشام قرن و نیروهای دست پرورده ی یهود و رژیم صهیونستی در رمضان گفت: رخدادی بسیار ناگواری که دنیای اسلام در رمضان و حتی قبل تر با آن مواجه شد تکرار دوباره ی تربیت نسلی از جنس بنی امیه و هند جگرخوارها بوده و هست ، کشتار مردم بی گناه توسط رژیم پلید صهیونیستی است که متأسفانه کام همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان را تلخ کرده است  و به عبارتی می شود گفت که رمضان و عید فطر امسال، برای مسلمانان این نواحی بیشتر بوی خون شهدا را می دهد.

 

صفی خانی در خاتمه ابراز کرد: ما مردم ایران همواره ثابت کردیم که پشتیبان مردم مظلوم بوده و هستیم و در عید فطر برای آزادی  تمامی مسلمین دعا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار