کدخبر: 1018

اینک بار دیگر شب‌های قدر فرا رسیده؛ شب‌هایی که در تیرگی شب، روشنی روز را نوید می‌دهند؛ شب‌هایی که سراسر مهر است و رحمت و امید و نعمت. عید اولیای الهی و بهار قرآن، گلستان دعا و بوستان مناجات با معبود.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر،

یک سال با همه ی خوبی ها و بدی هایش گذشت با همه ی عهدهایی که بستیم و فراموش مان شد...انگار امشب قرار است جانی تازه بگیریم و خلوتی عاشقانه راه بیندازیم و دوباره رقم بزنیم... دلمان به دل شب هایت گیر کرده است، آهسته تر رمضان!

انگارهرکاری ادواتی دارد و شرایطی. برای گذراندن این شب‌ها اول از همه باید دل را همراه برد. باید دل داد به این شب‌ها که ما را می‌برند تا روزهای مماس با آینه. باید به تماشا نشست تا کجا شب‌ناله‌ها به معراج می‌روند.

 

آری! شب‌های قدر را باید قدر دانست. از بوی او تبلوری تازه ریخته می‌شود در مسجدها و مأذنه‌ها. شب‌هایی که قرار است علا‌وه بر حساب و کتاب گذشته، تقدیر آینده هر کس را هم رقم بزند به نام؛ شب‌هایی که آنقدر کشش و جاذبه دارد که نه فقط دل‌های خالص و مومن بلکه خطاکاران و خاطیان هم از جذبه‌اش بی‌بهره نمی‌مانند. در این شب‌ها است که آدم‌ها باز به خود می‌آیند و بیش از پیش عاشق می‌شوند.

عشقی که وصفش از زبان عاجز و قلب از درکش قاصر است عشق این شب‌ها از جنس دیگری است. ستارگان امشب قرار است نور حق و هدایت را در دل بندگان خاص او قرار دهند تا آنها را به نهانخانه اسرار بیاگاهاند و از تیرگی‌ها رهایی بخشد. و اینک بار دیگر شب‌های قدر فرا رسیده؛ شب‌هایی که در تیرگی شب، روشنی روز را نوید می‌دهند؛ شب‌هایی که سراسر مهر است و رحمت و امید و نعمت. عید اولیای الهی و بهار قرآن، گلستان دعا و بوستان مناجات با معبود.

انگار بالاخره انتظارمان به سر رسید و همش یک جمله در گوشم زنگ می خورد کاش از رجب به استقبالش رفته بودم تا با زلا‌ل عطوفت الهی غبار از جان و زنگار از قلب خویش بزدایم اما وقتی تاکید خدا را در آیه ی وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَلْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ میبینم که هفت بار از لفظ من استفاده کرده است تا من با او احساس غریبگی نکنم.... حس می کنم باز هم نفحات الهی وزیدن گرفته و رحمت و مغفرت خداوند بیش از پیش بر بندگان نازل می‌شود و آنها که لطف و عنایت خداوندی در این ماه مبارک شامل حالشان شده است بر خوان گسترده نعمتش می‌نشینند و روح و جان تشنه خویش را سیراب می‌کنند.

هرکسی امشب دنبال خواسته ای است، مادیات و معنویات ، همسر ، فرزند برخی هم بفکر برد والیبال و برخی بفکر یک توافق خوب یا بد...

بی اعتنایی به هشدار صریح خداوند در قرآن، بزرگترین مهجوریت قرآن در ماه قرآن است که در ادبیات «توافق با آمریکا» در حال انجام است. یادمان نرود که قرآن کتاب سیاست و روابط بین الملل است و اگر خواندن و بر سرگرفتن آن ثوابی هم دارد، به خاطر کارایی آن است!

؛ پیمان با کسانی که قران قول نقض پیمان آنان داده است و خودشان نیز صدها بار این پیشگویی قرآن را با نقض مکرر عهد و پیمان ثابت کرده اند، چه سودی دارد؟ جز بازی با قرآن و کاسبی با مذاکره برای جلب رأی برخی از مردم!

این سخن صریح قرآن است که: آنان با زبان شما را گول می زنند و در عمل پیمان شکنی خواهند کرد! آیا ما ایمان خود را به قرآن ثابت خواهیم کرد؟ شب های قدر فرصت مغتنم و باارزشی است برای بازگشت به خدا، توجه به خویشتن، توبه و استغفار برای کسب خیرات و برکات معنوی از درگاه خداوندگار هستی.

اما کاش راز و نیازها رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد وقتی درهای عفو و رحمت گشوده می‌شود. کاش همه بدانیم تنها سرمایه ی هستی ما ،آرامش، امنیت، آسایش در پی تحقق یک دعا بیش نیست آن هم یک جمله :

اللهم عجل لوالیک الفرج

صبر ایوب می خواهد نیامدنت ، گویا عمر ما که به صبر خدا قد نمی دهد...

حواسمان میان روزمرگی ها پرت شده ،آنقدر که یادمان رفته یکی باید باشد که نیست...

 باید همه با چراغی که دست این شب‌ها است، روشن شویم. معلوم نیست چند صباح دیگر می‌توان زیست؟

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار