رئیس کل دادگستری استان قزوین از ارائه مشاوره حقوقی به مردم در ایام هفته قوه قضائیه در مساجد این استان خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، جمال انصاری در قزوین بیان کرد: هفته قوه قضائیه از اول تیر ماه آغاز و به مناسبت گرامیداشت این هفته برنامه های مختلفی در سطح استان اجرایی می شود.

وی ادامه داد: در نخستین روز از هفته قوه قضائیه مسئولان دستگاه قضایی استان به همراه معاونان و کارکنان در گلزار شهدای قزوین حاضر و به مقام والای شهداء ادای احترام کردند که این مراسم در شهرستان های استان نیز برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: به مناسبت این هفته، روز گذشته دفتر خدمات الکترونیک قضایی در قزوین در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم با هدف کاهش هزینه ها و سرعت در خدمات رسانی افتتاح شد.

وی با اشاره به ارائه مشاوره حقوقی به مردم عنوان کرد: یکی از برنامه هایی که در هفته قوه قضائیه در راستای افزایش سطح آگاهی های حقوقی مردم صورت می گیرد، ارائه مشاوره حقوقی به شهروندان با همکاری بسیج حقوقدانان در مساجد شاخص و جامع و همچنین بوستان بانوان قزوین است.

انصاری تصریح کرد: پایین بودن سطح آگاهی های حقوقی مردم یکی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم بنابراین ارتقا سطح این آگاهی ها در راستای کاهش پرونده های دادگستری نقش مهمی دارد که ارائه مشاوره های حقوقی نیز در تحقق این امر موثر است، البته واحد ارشاد و معاضدت قضایی در استان در طول سال نیز مشاوره حقوقی را ارائه می دهد.

وی افزود: از دیگر برنامه هایی که در این هفته صورت می گیرد برگزاری کارگاه آشنایی با جرائم رایانه ای است که روز شنبه ششم تیر ماه در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار می شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین توضیح داد: دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین، بازدید از زندان مرکزی قزوین و دیدار با زندانیان و نشست با کارمندان دستگاه قضا در استان نیز از دیگر برنامه های هفته قوه قضائیه در استان است.

وی خاطر نشان کرد: دیدار اعضای شورای مسئولان قضایی با مردم از دیگر برنامه هایی است که روز جمعه قبل از برگزاری نماز جمعه صورت می گیرد.

انصاری یادآور شد: برگزاری مسابقات فوتسال جام هفته قوه قضائیه در سالن ورزشی عدالت، برگزاری نمایشگاه کتب حقوقی در محل دادگستری کل استان، برگزاری مسابقات نقاشی خانواده پرسنل با موضوع نماز و رمضان در ایام هفته قوه قضائیه و حضور مسئولان و اعضای شورای قضایی استان در همایش قوه قضائیه در تهران از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته قوه قضائیه است.

منبع:شبستان

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار