در همایش حافظان قرآن استان‌ قزوین و زنجان مطرح شد

کدخبر: 860

مسئول دارالقرآن کریم استان قزوین در همایش حافظان کل قرآن استان‌های قزوین و زنجان از فعالیت ۱۱۰ تشکل قرآنی در قزوین خبر داد.

 به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، همایش حافظان کل قرآن کریم استان‌های قزوین و زنجان   با حضور اساتید مجرب از استان‌های تهران و قزوین در مرکز آموزش بسیج و سپاه صاحب‌الامر(عج) شهر قزوین برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی نعمت‌الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین، استاد امیرآقایی نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و حجت‌الاسلام عباس قدس از اساتید قرآنی از میهمانان این همایش بودند.

جواد قلی‌پور، مسئول دارالقرآن کریم استان قزوین در رابطه با این برنامه اظهار کرد: این اولین دوره برگزاری این همایش قرآنی در سطح منطقه‌ای بود که در سال ۹۴ برگزار شد و ۵۴ نفر در این مسابقات شرکت کردند که ۴۸ نفر از این تعداد در این گردهمایی حضور یافتند.

وی افزود: از بین این افراد ۳۲ نفر از شرکت‌کنندگان قزوینی و ۱۶ نفر از حافظان استان زنجان بودند که در رابطه با مفاهیم و حفظ قرآن شرکت کردند و این افراد دارای مدرک تخصصی حفظ هستند.

مسئول دارالقرآن کریم استان قزوین عنوان کرد: از بین شرکت‌کنندگان ۱۶ نفر آقا و باقی خانم هستند.

قلی‌‎پور در رابطه با مباحث مطرح شده در این همایش بیان کرد: بحث اخلاق، مفردات، بیان تجربیات و روش‌های تدریس در این نشست چند ساعته مطرح شد که به ترتیب حجت‌الاسلام قدس، حجت‌الاسلام نعمت‌الهی و استاد آقایی به تدریس این مباحث پرداختند.

این مسئول هدف از برگزاری این همایش را رشد و ترویج قرآن بیان کرد و افزود: همچنین این اقدام در رابطه با بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص پرورش و تربیت ۱۰ میلیون حافظ در سراسر کشور انجام شده و ان‌شاءلله این روند رو به رشد ادامه خواهد یافت.

وی در رابطه با فضای قرآنی استان قزوین اذعان کرد: در استان فضای قرآنی خیلی خوب و رضایت‌بخشی حاکم است و تقریبا بیشتر موسسات و مساجد فعال هستند.

مسئول دارالقرآن کریم استان از ۱۱۰ تشکل قرآنی و ۳۵ موسسه قرآنی و ۷۵ خانه قرآن شهری و روستایی در استان خبر داد و افزود: این‌ موسسات به طور متوسط در هر فصل حدود ۳۵۰ کلاس برگزار می‌کنند.

قلی‌پور در پایان از برگزاری جشنواره قرآنی کودک و نوجوان به مناسبت هفته جوان خبر داد و و گفت: خطاطی و نقاشی با مضامین قرآنی و کلاس‌های روخوانی و روان‌خوانی نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار