حجت الاسلام خضری

کدخبر: 86

حجت الاسلام خضری گفت: همواره معصومین، مومنان را برای برپایی شب وداع دعوت کرده اند و برخی از بزرگان از شب اول ماه مبارک شب وداع برگزار می کردند.

به گزارش قزوین خبر، حجت الاسلام سید مهدی خضری شامگاه یک شنبه در سومین مراسم وداع که در مجتمع طلائیه قزوین برگزار شد اظهار کرد: در دوران غیبت فردی از حضرت مهدی (عج) پرسیدند که آیا باید مسلمانان شب آخر ماه رمضان،  وداع بگیرند و یا اینکه باید روز آخر ماه رمضان وداع بگیرند.

وی افزود: حضرت فرمودند که وداع را در شب آخر ماه مبارک رمضان انجام دهید و اگر ترسیدید که ماه کم شود دو شب آخر ماه مبارک رمضان را وداع بگیرید.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: از آنجایی که شب آخر ماه مبارک رمضان از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل تعدادی زیادی از شیعیان این موضوع را با ائمه معصوم در میان گذاشته اند و سوالاتی را در رابطه با این موضوع از آن ها پرسیده اند و از امام صادق(ع) روایت است که شب وداع را در دو شب آخر ماه مبارک رمضان بگیرید.

خضری گفت: به راستی چه می شود که شب وداع از ماه مبارک سخت می شود و امام سجاد (ع) از رفتن این ماه محزون و بالاتر از آن وحشت زده اند و در دعای وداع آمده است که سلام بر ماهی که قبل از آمدنت مطلوب  و بعد از رفتنت محزون شده و وحشت زده هستیم.

وی افزود: بزرگانی چون مرحوم ارباب از شب اول ماه مبارک رمضان شب وداع می گرفتند و می گفتند که ای رمضان من تو را از دست دادم.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: کسانی که به تازگی در مسیر خداوند حاضر می شوند خداوند نسیم خنکی بر آن ها می وزد که ماه رمضان یکی از این نسیم ها است و از صبح امروز درهای آسمان بسته شده است.

خضری خاطرنشان کرد: اگر کسی به نسیم خداوند توجه کند خداوند وزیدن نسیم را در زندگی ایشان زیاد می کند و در طول سال متوقف نمی شود و این نعمت شامل کسانی می شود که شکر گذار نعمت های خداوند بوده و در ماه رمضان از خود مراقبت کرده اند.

وی عنوان کرد: آخوند کاشی هنگامی که در حال وضو گرفتن بوده اند مشاهده می کنند که کسی نماز خود را در همات مدت خواندند، آخوند کاشی به آن فرد می گوید که این چه نمازی است که تو خوانده ای  و فرد در پاسخ وی می گوید که من نماز نخواندم، در این چند دقیقه به خداوند گفتم که من یاغی، جسور و گردن کش در راه تو نشدم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار