مسئول کمیته مهمانان خارجی قرارگاه شهید فهمیده:

کدخبر: 853

سید کمال موسوی زاده گفت: یک هزار مهمان خارجی از 45 کشور مختلف، از امروز برای شرکت در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، وارد کشور شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ سید کمال موسوی زاده، مسئول کمیته مهمانان خارجی قرارگاه شهید فهمیده  با اشاره به حضور یک هزار مهمان خارجی از ۴۵ کشور در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: این مهمانان که غالبا از کشورهایی چون عراق، یمن، سوریه، آلمان، روسیه، هلند، مالزی، هند، بنگلادش، سریلانکا و آمریکا و ...در مراسم امسال شرکت می کنند، از امروز وارد کشور شدند.

وی اضافه کرد: حضور این مهمانان در کشور، تا سه روز پس از سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ادامه خواهد داشت تا در این مدت از برنامه ها و همایش های مختلف استفاده کنند.

موسوی زاده با بیان اینکه این زائران از گروه های متنوع مردمی و شخصیت های مختلف سیاسی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی تشکیل شده اند، اظهار داشت: بخش هایی چون رایزن فرهنگی، مستشاران نظامی و سفیران از جمله مهمانان و زائران خارجی مقیم ایران را تشکیل می دهند.

  این مسئول حضور مهمانان خارجی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را عاملی برای آشنایی آن ها با فرهنگ و رسوم ایرانی دانست و توضیح داد: حضور چند روزه در ایران کمک شایانی برای از بین بردن تفکرات منفی نسبت به این کشور که حاصل هجمه دشمن است می کند.

وی یادآور شد: البته برخی از مهمانان به صورت خودجوش و با عشق و علاقه به شخصیت و تفکرات امام خمینی(ره) وارد کشور می شوند که این مساله نشان دهنده فراگیرشدن تفکرات این امام بزرگواردر خارج از مرزهای کشورمان است.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار