کدخبر: 740

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: به منظور ایجاد فضای مناسب ورزشی، درمانی و تفریحی برای سالخوردگان سرای پیش کسوتان در قزوین احداث می شود

به گزارش قزوین خبر و به نقل از مهر ، حسین صلح جو ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در تالار مردم برگزار شد، اظهارداشت: یکی از وظایف شورا پیگیری درخواست های مردم و به نتیجه رساندن آنهاست که این رویه امسال نیز ادامه دارد.

صلح جو احداث سرای پیشکسوتان در قزوین را ضروری دانست و افزود: یکی از مهمترین سیاستهای شورای اسلامی شهر که همواره بر آن تأکید داشته توسعه فضاهای فرهنگی، تفریحی و ورزشی در شهر قزوین برای تمامی اقشار و سنین مختلف است.

وی سالمندان و سالخوردگان را نیز از شهروندان این شهر برشمرد و ادامه داد: به منظور فراهم آوردن فضای مناسب ورزشی، تفریحی و درمانی برای سالخوردگان و سالمندان و اینکه با توجه به کهولت سن و شرایط خاص فیزیکی بتوانند سالم و سلامت به حیات خود ادامه دهند، سرای پیشکسوتان در قزوین ساخته می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین از احداث این سرا در مجاورت بوستان ملت خبر داد و گفت: به دنبال پیگیری شورا و تأکید شهردار قزوین در احداث سریع و به موقع این مجموعه، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مسئول پیگیری‌های مربوطه برای ساخت این مجموعه شد.

صلح جو در ادامه با اشاره به درخواست های مکرر اهالی مینودر مبنی بر ساماندهی و مسیر بندی قنات های اطراف مسجد امام هادی (ع) در این شهرک یادآورشد: به منظور استفاده بهینه از این قناتها و  جلوگیری از هدر رفت آب، شورای شهر پیگیری لازم را به عمل آورده و تحقق برنامه ریزی های مربوطه برای اجرای این مهم را به کارشناسان سازمان پارکها و فضای سبز واگذار کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: با پیگیری درخواستها و نامه های متعد سوی اهالی شهرک دانش برای تعیین مسیر تخلیه نخاله در این محدوده شهری، با حضور معاونت خدمات شهری، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند و کارشناسان این سازمان در محل تصمیماتی برای پاسخ گویی به خواسته شهروندان گرفته شده است.

وی در پایان از مکاتبه شورا با اداره کل محیط زیست استان برای رفع آلودگی زیست محیطی و صوتی ناشی از اقدامات یک شرکت در مجاورت بوستان پامچال قزوین خبرداد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار