معاون آموزش متوسطه در جمع نخبگان قرآنی استان قزوین گفت: امروزدانش آموزان ما از چنان رشد وبالندگی برخوردار شده اند که در عرصه های مختلف کشوری وجهانی می درخشند

به گزارش سرویس فرهنگیقزوین خبر و به نقل از  پانا - استان قزوین، علی زرافشان گفت: آموزش وپرورش با توجه به رویکرد تعلیم وتربیت دینی خود وآنچه که در سند تحول بنیادین آمده است جهت گیری خود را تربیت قرار داده است. وهدف را دستیابی دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه یعنی زندگی پاک می داند وبر این اساس برای دانش آموزان ابعاد مختلفی در نظر گرفته است، که نسبت به بقیه از جایگاه خاصی برخوردار است.بعد ایمانی ویا همان بعد اعتقادی عبادی واخلاقی دانش آموزان تنها بعدی است که به سایر ابعاد وجودی انسان رنگ وشکل می دهد .

معاون آموزش متوسطه گفت:دردوره وزارت فانی توجه به تربیت به معنای عام در اولویت قرار دارد ودر ابعاد تربیت توجه  به امر قرآن ومبحث نماز وعترت واهل بیت از اهمیت زیادی برخوردار است .

وی خاطرنشان کرد:معاونت پرورشی وزارت آموزش وپرورش اقدامات جدی را در تحقق این برنامه ها از جمله برگزاری مسابقات قرآنی و... که با شور ونشاط خاصی در سراسر کشور در حال در حال انجام است فراهم کرده ، معمولا یکی از تاکیدات وزیر محترم به مدیران کل آموزش وپرورش علیکم بالصلواه است توجه همکاران ودانش آموزان به نماز وحضور مسئولین در نماز های جماعت دانش آموزان است.

زرافشان در ادامه گفت:دانش آموزان عزیز جوانان ونوجوانان گرامی بایستی به اهمیت وجایگاه نماز توجه ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به سند جامع اقامه نماز اشاره کرد و اظهار کرد: از سال گذشته اجرای این سند در دستور کار وزارنخانه قرار گرفته وبرای بخشهای مختلف آموزش وپرورش تکالیفی را انجام داده است که امیدواریم مسئولین محترم با عنایت بیشتر به این سند در جهت ارتقاءجایگاه نماز جماعت در مدارس تلاش بیشتری انجام دهند.

زرافشان در ادامه از دانش آموزان قرآنی بعنوان امتان پیامبر یاد کرد وگفت: از اینکه در جمع شما هستم خوشحالم وبه شما تبریک میگویم که از امت پیامبر هستید شما که که با قرآن مانوس وعامل به آن هستیدجزو اشراف پیامبر هستید واین یک نشان وافتخار برای شماست ،شما بایستی ازاین نشان حفاظت کنید وآنرا در ابعاد مختلف استمرار دهید.

معاون متوسطه بیان کرد:امروزدانش آموزان ماخوشبختانه امروزدانش آموزان ما از چنان رشد وبالندگی برخوردار شده اند که در عرصه های مختلف  کشوری وجهانی می درخشند. آموزش وپرورش دربرگزاری المپیاد ها ومسابقات وجشنواره ها فضا را برای بروز ظهور استعداد های دانش آموزان مهیا نموده است وبا برنامه ریزی های دقیق وجامع باعث درخشش دانش آموزان در عرصه های مختلف کشوری وبین المللی شده است .

ارسال نظرات

آخرین اخبار