رونمایی از کتاب دکتر مهدی احمدی

کدخبر: 720

کتاب طراوت تکرار به بررسی تاثیر شاعران سبک عراقی “عراقی و حافظ” بر دو شاعر دوره بازگشت ” فروغی و هاتف” پرداخته است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ نشست «قزوین، شهر مینودری» به عنوان اولین نشست از سلسله نشست‌های «روز استان‌ها» در روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار و از کتاب “طراوت تکرار”  نیز رونمایی شد.

این کتاب به قلم دکتر مهدی احمدی است که قوام الدین خرمشاهی ویراستاری آن را به عهده داشته و در هزار نسخه توسط انتشارات سایه گستر به چاپ رسیده است.

قوام الدین خرمشاهی، فرهیخته ادبی قزوین و ویراستار کتاب طراوت، اظهار کرد: این کتاب رساله دکتری مهدی احمدی است که با اصرار جمعی از فرهیختگان قزوین به کتاب تبدیل شد.

کتاب طراوت تکرار به بررسی تاثیر شاعران سبک عراقی “عراقی و حافظ” بر دو شاعر دوره بازگشت ” فروغی و هاتف” پرداخته است.

وی افزود: این کتاب شاید در ظاهر تکرای باشد اما در معنا نامکرر است مانند طراوت آینه است و نام این کتاب نیز برگرفته از یک مصرع از فروغ فرحزاد است که در عین کوتاهی بسیار زیبا، جامع و رسا است.

همچنین در پایان این نشست که با حضور  مسئولینی من جمله ، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، امیر مسعود شهرام‌نیا قائم مقام و معاون اجرایی بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران و محمدرضا صلح‌جو معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد؛ از فعالان فرهنگی استان در عرصه شعر، نویسندگی، نشر، پژوهشگری و صنعت چاپ با عناونی ذیل تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار