ما با شهید مطهری 45 روز در یک زندان بودیم و من معتقدم که افراد را در دو جا می‌توان به خوبی شناخت که یکی زندان و دیگری سفر است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛  آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در یکی از دیدارهایشان  به ذکر خاطره‌ای از همراهی با شهید مطهری در دوران اسارت زندان  پرداخته و اظهار داشت: ما با شهید مطهری 45 روز در یک زندان بودیم و من معتقدم که افراد را در دو جا می‌توان به خوبی شناخت که یکی زندان و دیگری سفر است.

وی افزود: در آن زندان 53 نفر از علما و روحانیون نیز حضور داشتند که بسیاری از آنها در سطح بالایی بودند اما در بین آنها شهید مطهری روحیه بسیار عالی داشت و نمی‌گذاشت وقتش به بطالت بگذرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: شهید مطهری زمان خود را در زندان به بحث، مطالعه و مسائل اخلاقی می گذراندن و بسیار مقاوم بودند.

وی با بیان اینکه شهید مطهری تمام عمرش را صرف اسلام کرد، اظهار داشت: شهید مطهری نمی‌گذاشت چیزی از وقتش تلف شود و برای همه ما الگو بود.

این مرجع تقلید با اشاره به حضور شهید مطهری در سنگر تعلیم و تربیت گفت: ایشان اگر در حوزه علمیه می‌ماندند به یکی از مراجع بزرگ تبدیل می‌شدند ولی در آن زمان دانشگاه بسیار آلوده بود و ایشان احساس کردند که باید در دانشگاه نفوذ کنند و بذر انقلاب را در دانشگاه بپاشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار