در این مراسم باشکوه و معنوی که با حضور مسئولان استان، اعضای هیئت علمی، معاونان، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همراه بود، حاضران ضمن قرائت فاتحه، اهدای گل، ادای احترام و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر ، به نقل از روابط عمومی نهاد رهبری دانشگاه آزاد قزوین ، این مراسم معنوی بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد امام رضا با حرکت به سمت مزار شهدا شروع شده و با حضور در مزار شهدا و قرائت فاتحه ادامه پیدا کرد.

شروع مراسم با قرائت روح بخش قرآن کریم توسط یکی از قاریان قرآن آغاز گردید.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین، سخنان خود را با آیه "ولا تحسبن الذین امنو..... شروع کرده و بیان کردند که خداوند متعال در قرآن کریم زندگی جاودان را برای شهدا ترسیم می‌کند.

وی با توجه به این آیه اظهار داشت که امنیتی که سی سال است در کشور پهناور اسلامی ما برقرار است به یمن وجود وحیات شهدا است و به راستی که با توجه به اوضاع نا امن منطقه امنیت کشور ما به برکت شهدا مدیریت می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه خاطرنشان کرد که در گذشته دانشگاه‌های ما جایگاهی برای رشد افکار ضد دینی بود و افراد خداجو در دانشگاه جایی نداشته ولی امروزه به یمن برکت انقلاب اسلامی و شهدای عزیزمان دانشگاه به مامنی برای رشد و تعالی اندیشه های دینی بدل شده و جایگاهی برای تقرب جوانان به خداوند متعال شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری  با اشاره به حدیث امام رضا (ع) که "تشکر از افرادی که زحمت می‌کشند لازم است " تصریح کرد که بار دیگر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و دست اندر کاران، کارمندان و اساتید که با جان و دل زحمت کشیدند قدردانی کرده و بیان کرد که من در جریان مخالفت‌هایی که درابتدا برای تدفین شهدا در دانشگاه وجود داشت قرار داشتم و در نهایت صبر و زحمات دست اندر کاران موجب شد تا امروز یکی  از فاخرترین مزازهای شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قرار داشته باشد.

ایشان در پایان سخنان خود با بیان اینکه بی تفاوتی و آسوده نشستن در واقع فاصله گرفتن از شهدا و آرمان‌های آنهاست و حضور ما در این مکان مقدس بیانگر آن است که ما نسبت به شهدا و آرمان‌های والای آنها بی تفاوت نخواهیم بود.

در این مراسم دکتر موسی خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز به سخنرانی پرداخته و بیان داشت که ما باید به معنی واقعی کلمه ادامه دهنده راه شهدا باشیم، شهدایی که جان خود را برای عزت وسربلندی ایران اسلامی وقف کردند و وظیفه ما به عنوان جامعه دانشگاهی تلاش برای بالندگی و سربلندی کشور است. و ما باید خود را مدیون شهدا و آرمانهای آنها بدانیم.

در خاتمه ی این مراسم معنوی با مداحی  یکی از مداحان اهل بیت و حاضرین  ضمن قرائت فاتحه، اهدای گل، ادای احترام و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند. 

1036

1032

1035

FI13940126-093719

 

FI13940126-093834

 

 

FI13940126-093910

ارسال نظرات

آخرین اخبار