مدیرکل میراث فرهنگی :

کدخبر: 580

دکتر عزیزی از داروسازان برجسته و شخصیت‌های والای علمی و فرهنگی استان قزوین به شمار می‌آیند که علاوه بر خدمات وسیع و شایان در قلمرو امور درمانی و اجتماعی دارای ذوق لطیف هنری بوده که شاید یکی از دلایل آن همنشینی با اساتیدی چون مرحوم حسین گل گلاب هنرمند برجسته ایران باشد.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر  و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ، آیین پاسداشت شش دهه خدمات درمانی و اجتماعی دکتر منوچهر عزیزی استاد برجسته داروسازی قزوین، با حضور محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر منوچهر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی، دکتر مهدی پورهاشم رئیس انجمن داروسازان، دکتر حسن شلویری رئیس سازمان نظام پزشکی، دکتر محمدصادق بابایی مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین و جمعی از پزشکان، اساتید و فرهیختگان در تالار مهندس سیدمهدی مجابی برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن به اهمیت تقدیر و پاسداشت بزرگان این مرز و بوم در زمان حیات و حضور آنها پرداخت و اظهار داشت: در اواخر دهه شصت نخستین آیین بزرگداشت برای استاد دانشمند مرحوم احمد آرام از نویسندگان و اساتید برجسته فن ترجمه کشور برگزار شد و خوشبختانه پس از آن طی سال‌های اخیر شاهد برگزاری این آیین پسندیده و تجلیل از بزرگان این سرزمین در زمان حیات و حضور آنها هستیم.
حضرتی کسانی که در سپهر دانش و فرهنگ و هنر این مرزو بوم خدمت کرده‌اند را شایسته و سزاوار تکریم دانست و افزود: بی‌تردید این بزرگان راهنماو الگوی نسل جوان و جامعه پویای ما بوده و برگزاری مراسمی از این دست علاوه بر نکوداشت و تقدیر از سال‌ها تلاش و خدمات ارزنده این عزیزان در عرصه علم و دانش و فرهنگ و هنر به عنوان چراغ راه، مسیر درست زندگی را به جامعه جوان ما نشان خواهد داد.
وی برگزاری آیین پاسداشت برای اساتید هنر، فضیلت، علم و فرهنگ استان را امری ضروری خواند و گفت: طی سال‌های گذشته آیین تجلیل از بزرگان استان همچون دکتر سیدمحمد دبیر سیاقی، آیت ا... میرزا رحیم سامت، دکتر هادی شفیعی‌ها، استاد ابوالحسن محصص، استاد آصف‌زاده، استاد مظفری و استاد مهندس سید مهدی مجابی برگزار شده که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های فرهنگی بتوانیم به طور جدی‌تر و در فواصل زمانی نزدیک شاهد برگزاری این آیین پسندیده در استان باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین خاندان‌های اصیل و برجسته قزوینی را بخشی از هویت این شهر خواند و تصریح کرد: خوشبختانه در قزوین خانواده‌های بسیاری وجود دارند که به پاکی و شرافت شهرت داشته و خدمات ارزنده اجتماعی، فرهنگی و علمی آنها منحصر به محدوده جغرافیایی زادگاهشان نیست و معمولا فراتر از حوزه قزوین و کشور خدمت گزاری کرده‌اند‌.
وی در ادامه با اشاره به سابقه خاندان عزیزی و اقدامات موثر آنها در قزوین و کشور اظهار داشت: خاندان عزیزی ازجمله خانواده‌های اثر گذار در عرصه علم و فرهنگ قزوین هستند و در صدساله اخیر منشاء خدمات ارزنده بسیاری بوده و چهره‌های برجسته و فرهیخته‌ای از این خاندان برخاسته‌اند‌.
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین در خصوص معرفی دکتر منوچهر عزیزی عنوان کرد: دکتر عزیزی از داروسازان برجسته و شخصیت‌های والای علمی و فرهنگی استان قزوین به شمار می‌آیند که علاوه بر خدمات وسیع و شایان در قلمرو امور درمانی و اجتماعی دارای ذوق لطیف هنری بوده که شاید یکی از دلایل آن همنشینی با اساتیدی چون مرحوم حسین گل گلاب هنرمند برجسته ایران باشد.
وی افزود: حفاظت از محیط زیست و میراث فرهنگی از جمله فعالیت‌های این استاد گرانقدر است به گونه‌ای که منزل شخصی ایشان همچون موزه زنده به معرفی اصالت‌ها و پیشینه ارزشمند خانوادگی ایشان می‌پردازد.
در ادامه دکتر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی، دکتر شلویری رییس سازمان نظام پزشکی، دکتر پورهاشم رئیس انجمن داروسازان، دکتر محمدصادق بابایی مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین، دکتر آصف‌زاده و دکتر مهرعلیان طی سخنانی ضمن تقدیر از خدمات ارزنده دکتر عزیزی در حوزه داروسازی به معرفی شخصیت و جایگاه فردی و اجتماعی ایشان پرداختند.
در پایان این مراسم به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی نفیس به پاس سال‌ها تلاش و خدمت صادقانه دکتر منوچهر عزیزی در زمینه داروسازی و درمان و فعالیت اجتماعی ایشان در عرصه‌های مختلف اهدا گردید.
 
Aziz21
 
Azizi4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار