امام جمعه قزوین :

کدخبر: 576

نماینده ولی فقیه در استان گفت : امروز در وضعیتی هستیم که قدرت های بزرگ، خودشان را با خواسته های ما هماهنگ کرده و ما روز به روز به پیروزی نهایی که آرزوی شهدا بود نزدیک می شویم.

به گزارش قزوین خبر ؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه فرهنگ فاطمی، فرهنگ گذشت و ایثار است، از مادران و همسران شهید به عنوان مروجّان اصلی این فرهنگ نام برد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار با جمعی از مادران و همسران شهید که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد بیان کرد: مادران شهید با تربیت فرزندانی شجاع و فداکار به معنای واقعی کلمه مایه آرامش و ثبات جامعه هستند.
وی تقارن میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) را امری مبارک دانست و گفت: تقارن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی (ره) امر مبارک و مانند این بود که خداوند هدیه ای را از جانب خویش به ایشان عطا کند و حضرت با خودشان سربازی را بیاورند که تحقق بخش آرمان ها و آرزوهای فاطمی در جهان باشد.
امام جمعه قزوین با ذکر این نکته که حضرت زهرا(س) الگوی مادران شهید است عنوان کرد: علی رغم اینکه مادران و همسران شهید، فداکاری های زیادی در دوران های مختلف تاریخ ایران متحمل شده اند اما همیشه این سوال در ذهن آنها وجود دارد که "ما برای انقلاب چه کرده ایم؟" که این امر تاثیر پذیرفته از فرهنگ فاطمی «الجار ثم الدّار» است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) الگو، مربی و معلم همه زنان در هر زمان و مکانی است و مادران شهدا شاگردان ممتاز مکتب و مدرسه صدیقه طاهره (س) هستند.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با تاکید بر اینکه آینده جهان متعلق به فرهنگ آل محمد (ص) است اظهار کرد: امروزه جاذبه این فرهنگ ناب باعث گرایش عده زیادی از اقصی نقاط عالم به اسلام و تشیع گردیده و باید بدانیم که آینده جهان با سلیقه آل محمد(ص) ساخته خواهد شد و شهیدان یایه گذاران اصلی این بنای عظیم هستند.
وی افزود: امروز در وضعیتی هستیم که قدرت های بزرگ، خودشان را با خواسته های ما هماهنگ کرده و ما روز به روز به پیروزی نهایی که آرزوی شهدا بود نزدیک می شویم.
امام جمعه قزوین اذعان کرد: جانفشانی های شهدا در سایه رهبری امام راحل (ره) و پیروی از اهل بیت (ع) و قرآن باعث پیروزی های زیادی برای کشور شده و مادران و همسران شهدا زحمت کشان اصلی این عرصه بوده اند.
در پایان این دیدار که به مناسبت روز مادر برگزار شده بود تعدادی از مادران و همسران شهدا با اهدای هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام /

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار