علی لاریجانی :

کدخبر: 572

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی تاثیرات فراوانی در تاریخ دفاع مقدس داشته است که فراموش نشدنی است و این تاثیر گذاری به دلیل شیرپاک، تربیت صحیح و پرهیزکاری مادر ایشان است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر ، صبح امروز مراسم تشییع بانو محبوبه سادات علوی قزوینی، مادر حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز با حضور مردم قزوین و جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مادران جایگاهی را که در تفکر اسلامی دارند به خوبی حفظ کنند و مسئولیت‌های خود را به صورت مطلوب انجام دهند جامعه اسلامی رشد و بالندگی را در جنبه‌های معنوی و علمی خواهد داشت.
لاریجانی تصریح کرد: مرحومه حاجیه خانم علوی قزوینی مادر پرهیزکار حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد از غافله مادران خوشفکر و مومن بود.حاجیه خانم علوی قزوینی در ایامی که به ساحت مقدس خانم فاطمه زهرا متعلق بود دعوت حق را لبیک گفتند، از خانم فاطمه زهرا(س) می خواهیم که شفیع ایشان باشند.

وی افزود تاثیرات فراوان حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد در تاریخ دفاع مقدس فراموش نشدنی است و این تاثیر گذاری به دلیل شیرپاک، تربیت صحیح و پرهیزکاری مادر ایشان است.

علی لاریجانی در پایان با آرزوی غفران الهی و علو درجات برای مرحومه علوی گفت : مرحومه والده حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد در طول زندگی خود همیشه حفظ تربیت و آموزش خوب فرزندانش را فراموش نکرد و نتیجه آن تربیت فرزندان برجسته و تاثیرگذار در انقلاب است.

در این مراسم علاوه بر رییس قوه مقننه جمع دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله احمد توکلی نماینده تهران، امیر خجسته نماینده همدان، ضرغام صادقی نماینده شیراز، محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، مرتضی روزبه استاندار، حجت الاسلام قدرت الله علیخانی مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رجب رحمانی، روح الله عباسپور، داوود محمدی و حجت الاسلام سید مرتضی حسینی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و آیت الله علی اسلامی و آیت الله علی محمدی تاکندی نمایندگان فعلی و سابق مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری به همراه جمعی دیگر از مسوولان و مدیران استانی حاضر در مراسم تشییع والده نایب رییس مجلس شورای اسلامی بودند.

81569575-6384892

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار