شایسته است دغدغه های مقام معظم رهبری در امر کتاب و کتابخوانی هرچه بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با بسیج همگانی به منویات ایشان در این زمینه جامه عمل پوشانده شود

به گزارش سرویس فرهنگی  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه استان گفت: گسترش انگیزه کتابخوانی در جامعه، در سایه همکاری و حمایت گسترده رسانه ها و سایر ابزارهای فرهنگ ساز محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مهدی رمضانی در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه افزود: تاثیرگذاری رسانه ها بر افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست و به طور قطع اطلاع رسانی صحیح و موثر به مردم در این حوزه می تواند موجب تحولات گسترده ای در امر مطالعه شود.

وی در ادامه گفت: رسانه ها می توانند با تهیه خوراک فکری مناسب و مفید برای مخاطبان و معرفی مجموعه های خدمات رسان فرهنگی، نقشی مهم در تغییر نگرش مردم به امر مطالعه داشته و به ویژه این مهم را از سنین پایه در جامعه نهادینه کنند.

رمضانی تاکید کرد: رویکرد مهم ما افزایش انس و علاقه مردم به کتاب و مطالعه مفید است که به طور قطع این مهم بدون پشتیبانی رسانه ها محقق نمی شود .

این مسئول با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که "فراگیر شدن تبلیغات کتاب و کتابخوانی در دستگاه های ارتباط جمعی و تبلیغاتی ضروری است" افزود: شایسته است دغدغه های مقام معظم رهبری در امر کتاب و کتابخوانی  هرچه بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با بسیج همگانی به منویات ایشان در این زمینه جامه عمل پوشانده شود .

علی علیمحمدی نایب رئیس خانه مطبوعات استان در این دیدار ضمن تبریک انتخاب رمضانی به سمت مدیرکل کتابخانه های قزوین ابراز امیدواری کرد در سال همدلی و همزبانی مسئولان و اصحاب رسانه با حمایت  هم برای پیشبرد اهداف ارزشمند فرهنگی گام بردارند.

وی انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف را از جمله اقدامات خانه مطبوعات استان ذکر کرد و افزود: در قالب این تفاهم نامه ها امکان همکاری موثرتری فراهم می شود که با این روند می توان سطح کمی و کیفی برنامه های فرهنگی را در سطح استان ارتقا داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار