مدیر مسئول پایگاه خبری شاخص گفت:

کدخبر: 560

حسام عابدی ها گفت: یکی از مشکلات موجود در ساخت مجموعه های طنز رسانه ای عدم نگاه رسانه ای در شاعران و نویسندگان استان است که در نتیجه برای ساخت هر محصول می بایست نگاه انتقادی را در هنرمندان ایجاد کرد که همین بحث تولید هر مجموعه را به تاخیر می اندازد.

به گزارش سرویس هنری قزوین خبر؛ حسام عابدی ها، مدیر مسئول خبرگزاری شاخص در توضیح جایگاه رسانه در میان مردم گفت: تغییر ذائقه مردم در انتخاب رسانه و تنوع طلبی آن ها موجب کاهش مخاطبین رسانه های مکتوب و افزایش اقبال رسانه های مجازی شده است؛ البته باید توجه داشت که گرایش امروز مردم به سمت مطالب غیر متنی عرصه مجازی می باشد.

عابدی ها ادامه داد: بنابراین آمیختگی طنز با موضوعات ارائه شده موجب افزایش مخاطب خواهد شد،کلیپ های طنز دکتر سلام در خبرگزاری دانشجو یک نمونه موفق کشوری در ارائه مطالب طنز و جذب مخاطب، تا آنجا که اکثریت این خبرگزاری را با عنوان دکتر سلام می شناسند.

وی نسخه بومی سازی شده دکتر سلام در استان را مجموعه طنزهای "دیگه چه خبر؟" دانست و اظهار داشت: هرچند طنز دیگه چه خبر براساس الگوی اولیه دکتر سلام ایجاد شده اما هدف ما تولیدات بومی در یک سیر تکاملی مشخص است.

این فعال فرهنگی مشکلات مالی و کمبود نیرو را از جمله عوامل وقفه در ساخت این مجموعه دانست و توضیح داد: امید است که با برنامه ریزی های صحیح تولیدات مجموعه را در یک روند مثبت و رو به رشد جلو ببریم.

mosahebe002

عابدی ها مسئولیت سایت، انتخاب سوژه ها، دیالوگ ها، پیدا کردن آرشیو و فیلم های مناسب را وقت گیر خواند و اعلام کرد: جذب نیروی جوان می تواند به انتشار به موقع این مجموعه کمک کند که البته نیروهای داوطلب بسیاری تاکنون به صورت مجازی و حضوری اعلام آمادگی جهت همکاری با سایت را داشته اند اما تعداد اعضای سازنده یک مجموعه رسانه ای می بایست متناسب با  پتانسیل مجموعه باشد.

وی یکی از مشکلات موجود در ساخت مجموعه های طنز رسانه ای را عدم نگاه رسانه ای در شاعران و نویسندگان استان دانست و بیان کرد: برای ساخت هر محصول می بایست نگاه انتقادی را در هنرمندان ایجاد کرد که همین بحث تولید هر مجموعه را به تاخیر می اندازد.

این مسئول استقبال مردم از این مجموعه را قابل قبول خواند و عنوان کرد: به دلیل تازه و بومی بودن کار، مردم قزوین بازخورد خوبی را نسبت به تولیدات مجموعه داشتند تا آنجا که با ارسال عکس و فیلم از منطقه محل سکونت خود در ساخت هر قسمت مشارکت داشته اند.

عابدی ها با اشاره به عکس العمل های متفاوت مسئولین اذعان داشت: بعضی از مقام های عالی رتبه، پیام های تهدید آمیز و انتقادهایی به خبرنگاران در مراسمات مختلف داشته اند، وبلاگ های بسیاری یک شبه ایجاد شده و پس از بیانات تند نسبت به مجموعه دیگه چه خبر متوقف شده اند و البته در مقابل هم رضایت مندی های بسیاری وجود داشته است.

مدیر مسئول سایت شاخص نقطه نهایی فعالیت خود را مثمرثمر بودن برای مردم اعلام و تصریح کرد: اگر بتوان برای ملت مفید بود مسلما برای نظام و انقلاب هم می توان سود داشت چراکه این رضایت مندی ها در طول هم هستند البته لازم به ذکر است که جلب این نظرات مثبت متناسب با پتانسیل مجموعه انجام می شود.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه مجموعه دیگه چه خبر از هیچ حزب و گروهی پیروی نمی کند گفت: ملاک اصلی این مجموعه قرارگیری در چارچوب ارزش های انقلاب است و هر حزبی که در تبعیت از این چارچوب باشد مورد حمایت مجموعه قرار می گیرد بنابراین عملکرد ما فراجناحی می باشد.

وی رویکرد انتقادی و تشویقی را درکنار هم سازنده دانست و تشریح کرد: نقاط مثبت می بایست دیده و مورد حمایت و تشویق قرار گیرد و در مقابل نقاط ضعف انتقاد شود چراکه نقد لازمه ی رشد هر مجموعه ای است.

عابدی ها در پایان با اعلام همکاری با دوستان رسانه ای ابراز داشت: امیدواریم که دوستان، مجموعه دیگه چه خبر را از خودشان بدانند و با همکاری و مشارکت خود عاملی برای رشد و مفید بودن مجموعه باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار