حسین برجی:

کدخبر: 557

با وجود ظرفیت مناسب در حوزه هنر اسلامی تاکنون شاهد درخشش عملی دراین عرصه نبوده ایم که این عدم به کارگیری مناسب استعدادها، یک تهدید و آسیب جدی به شمار می رود.

به گزارش سرویس هنری قزوین خبر؛ حسین برجی، فعال فرهنگی استان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار قزوین خبر، ضمن اشاره به پتانسیل بالای هنر اسلامی و انقلابی در کشور بیان کرد: متاسفانه با وجود ظرفیت مناسب در حوزه هنر اسلامی تاکنون شاهد درخشش عملی دراین عرصه نبوده ایم که این عدم به کارگیری مناسب استعدادها، یک تهدید و آسیب جدی به شمار می رود.

برجی در ادامه گفت: ظهور هنر اسلامی در زمینه های مختلف مدیریتی، سیاست گذاری، اجرایی، فرهنگ و اقتصاد با بحران شدیدی مواجه است، البته پیشرفت در بعضی از حوزه ها را نمی توان کتمان کرد.

وی تولید آثار هنری فاخر و ارزشی را ضعیف اعلام کرد و اظهار داشت: مجید مجیدی با ساخت مجموعه ی عظیمی چون "محمد رسول الله" موجب می شود سیاست مداران نیز به کمبود چنین آثار فاخری در حیطه ی فرهنگی اعتراف کنند، این در حالی است که این سوال پیش می آید که آیا طی سال های پس از انقلاب، پتانسیلی چون مجیدی برای ساخت آثار ارزشی وجود نداشته است؟

این فعال فرهنگی اضافه کرد: منظور از ساخت آثار فاخر تنها پرداختن به چهره های مذهبی نیست که البته تجلی دین اسلام در شخصیت های مذهبی اش چون پیامبر (ص) می باشد و احیای سبک زندگی صحیح، تبعیت از منش، گفتار و روحیات پیامبر است که این تبعیت می بایست در حوزه ملی و نیز بین المللی احیا شود، این در حالی ست که متاسفانه در تولیدات ارزشی همچون ساخت فیلم های دفاع مقدس دچار کلیشه شده ایم.

برجی با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی ایران، نه برپایه اقتصاد بود و نه سیاست، ابراز داشت: فرهنگ را می توان ریشه اصلی انقلاب ایران دانست که متاسفانه امروز شاهد تهی بودن محصولات هنری از این فرهنگ اسلامی و انقلابی هستیم به طوریکه در جریان رسانه ها شاهد دروغ گویی ها به ملت و یا عدم بیان واقعیات هستیم.

وی مقام معظم رهبری را میدان دار حوزه شعر و ادب خواند و تصریح کرد: هنرمندان می بایست با اقتدا به رهبری به تقویت این عرصه بپردازند و باید توجه داشت که بسیاری از فرهنگ و رفتارهای ما  فاصله بسیاری با آیات قرآنی دارد تا آنجا که تلوزیون به عنوان یک دانشگاه سراسری به ترویج تجمل و ادبیات غلط می پردازد و هزل با عنوان طنز ارائه می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار