دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت :

کدخبر: 453

حجت الاسلام شاهمرادی در نشستی با نخبگان فرهنگی استان قزوین، شورای فرهنگ عمومی را جایگاه افراد خدوم ،مومن و انقلابی دانست.

به گزارش خبرنگار قزوین خبر، حجت الاسلام سید حسین شاهمرادی عصر شنبه در نشست فرهنگی هنرمندان و نخبگان فرهنگی استان با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور که در سالن باغستان قزوین برگزار شد اظهار داشت: سفر یک روزه به استان و نشست با مسئولان و هنرمندان نشان داد در این استان بلوغ فکری کاملا حکمفرماست و اندیشه های فرهنگی در میان مردم ریشه دارد که بیانگر این است که به عمق مسایل فرهنگی و اجتماعی اشراف هست .

این مسئول تصریح کرد: هنرمندان باید خود را از وابستگی به دولت رها کنند و با راه اندازی تشکل های مردمی و غیردولتی به فعالیت خود سامان دهند البته دولت موظف است با ایجاد زیرساختها در حمایت جدی از هنرمندان تلاش کند اما اگر خود را وابسته به مسئولان کنید رشد نخواهید کرد.

وقتی یک ناهنجاری با هنر عجین میشود اثر میگذارد...

وی در ادامه افزود قزوین باید مرکز همدلی و مهربانی شود .اگر در برخی رشته ها بالندگی و رشد نداریم به علت عدم ارتباط مردم با هنر است و هرجا این رشته و پیوند قطع شده شاهد بی رونقی بوده ایم برای نمونه اجرای تئاتر در کشور ما.

1613494

وی خاطر نشان کرد :شورای فرهنگ عمومی باید یک عقل منفصل داشته باشد که اعضای آن را افراد خدوم ،مومن و متدین و انقلابی تشکیل میدهند .این شورا وظیفه ی سیاست گذاری های کلان و ابلاغ آن به ارگان های مختلف را برعهده دارد همچنین این مصوبات قابل پیگیری است و هیچ دستگاهی حق اجرایی نکردن آن را ندارد .

همچنین در ابتدای مراسم آقای احمدی ،مدیرکل اداره ی فرهنگ و ارشاد استان ،ضمن عرض خوشامد و خیر مقدم خدمت همه ی بزرگواران حاضر در جلسه ، به ایراد سخن پرداخت .

 

1613496

وی افزود :در یکی از مصوبات 98 امین جلسهی شورای فرهنگ عمومی استان که صبح امروز با حضور حجت الاسلام شاهمرادیبرگزار شد مقرر گشت ، که استان قزوین جزء یکی از استان های مولد در کشور در هنرهای چهارگانه شود.

احمدی گفت : امیدواریم خروجی این جلسات ما را به افق بهتر و اتخاذ تصمیمات موثر برای سال آتی راهگشا باشد.سعی داریم برای چشم انداز سال آینده به معرفی چهره های شاخص استان بپردازیم تا ارزش های بالقوه ی استان را باالفعل تبدیل کنیم

وی بیان کرد: کسب مقام سومی در نمایشگاه کتاب اخیر در کشور،اعزام سفیران فرهنگی کشور از قزوین به کشور بوسنی از افتخارات ستودنی این استان است.

در پایان جلسه تنی چند از هنرمندان به نمایندگی از نخبگان و هنرمندان استان به بیان سوالات و دغدغه های خود در عرصه ی فرهنگ، هنر و  عملکرد شورای فرهنگ عمومی پرداختند.

انتهای پیام /   

ارسال نظرات

آخرین اخبار