رییس سازمان بسیج رسانه خبر داد

کدخبر: 4085

رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان شهید شاخص سال 99 سازمان بسیج رسانه معرفی شد.

محمد کشاورز رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه تلاش می شود فعالیت های سازمان در هر سال به نام شهیدی شاخص متبرک شود، با نظر جمعی از اصحاب رسانه شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان شهید شاخص سال 99 انتخاب و معرفی شد.

وی افزود: معرفی شهید شاخص در سازمان بسیج رسانه استان قزوین در راستای آشنایی و بهره‌گیری هرچه بیشتر هم استانی های عزیز به ویژه اهالی فرهیخته و بصیر رسانه از روش و سبک زندگی شهدا است.

کشاورز عنوان کرد: امنیتی که امروز ما شاهد آن هستیم نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم است. آنان از تمام هستی خود در راستای اعتلای انقلاب و نظام گذشتند و همه ما در قبال خون‌های به ناحق ریخته آنان مسئول هستیم.

رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین تأکید کرد: از آن‌جا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهید شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.

وی تصریح کرد: به لحاظ ویژگی های برجسته اخلاقی، الگوهای بسیار جامع و کاملی در میان هزاران شهید کشورمان وجود دارد اما تاکنون تعداد انگشت شماری از این شهدا در جامعه معرفی شده اند.

کشاورز اضافه کرد: شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان خبرنگار در مجله جوانان که وابسته به روزنامه اطلاعات بود فعالیت داشت و با تهیه اخبار و گزارش های اجتماعی و فرهنگی نسبت به انتقال وقایع پیرامونش در مجله اقدام می کرد.

 وی تصریح کرد: حمیدرضا کشاورز مرآت در دهم مرداد ۱۳۴۵، در روستای سیاهپوش در بخش طارم سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

لازم به یادآوری است شهید طهماسب شیخ حسنی درسال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار