دقایقی پیش و با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

کدخبر: 403

نمایشگاه بزرگ کتاب استان قزوین با شعار "اثربخشی بجای فعالیت گرایی" با حضور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولین استانی، هنرمندان و اهالی رسانه افتتاح شد.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛سالن همایش های محل دائمی نمایشگاه های قزوین ساعت 16 روز چهارم اسفند همه اهالی هنر و ادب آمده بودند تا در آیین افتتاحیه بزرگترین گردهمایی ناشران و نمایندگان صنف چاپ و نشر که به میزبانی قزوین برگزار می شود، شرکت کنند.

حضور سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این اجتماع فرهنگی و هنری باعث شد تا صاحبان قلم، فکر و اندیشه دلگرم به آینده ای روشن شوند. آینده ای که شاید با افزایش سرانه مطالعه و آشتی دوباره مردم با کتاب به رشد و شکوفایی صنعت چاپ و نشر نیز منجر شود.

گپ و گفت آیت الله محمدی تاکندی اگر چه بدلیل فشردگی برنامه ها کوتاه بود ولی همچون همیشه حاوی مطالب اخلاقی فراوانی برای جامعه هدف خود بود.

حضور علما در این افتتاحیه بیش از پیش نمایان بود و نشان از توجه ویژه این قشر اهل علم به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد.

بازار تبریک ها، تقدیر ها و تشکرها نیز همچون همیشه داغ داغ بود. از بالاترین سازمان و نهاد درگیر با این موضوع تا نیروهای فعال خدماتی که وظیفه تدارک این نمایشگاه را عهده دار بودند.

از همه مهمتر، کارگاه ها و نشست های جانبی این نمایشگاه است که شاید بتوان نقطه قوت آن دانست و به همت سازمان های فرهنگی استان برگزار می شود.

بهرحال باید گفت که خرسندیم از برگزاری چنین نمایشگاهی و امیدواریم به آشتی مردم با کتاب منجر شود.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار