عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: نداشتن تولید محتوای مناسب از آفات عرصه فضای مجازی است از این رو باید در فضای مجازی تولید محتوای مناسب وارد و با تقسیم هوشمندانه عمل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر به نقل از  خبرگزاری فارس از قزوین، هفتمین جلسه از سلسله نشست‌های « دفاع همچنان باقیست» با حضور حسین عرب اسدی، استاد کار تشکیلاتی و عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع تشکیلات و رسانه‌های انقلابی به همت بسیج رسانه استان قزوین و سازمان سراج برگزار شد، اظهار کرد: دشمن ذهن و قلب افراد را هدف قرار می‌دهد و برای تحقق اهدافش اتاق فکر راه انداخته است.

وی افزود: دشمن‌در تلاش است  تا ذهن مردم جامعه را درگیر کند، از این رو مجاهد عرصه جنگ نرم باید دارای قدرت تشخیص بوده و به راه درمان نیز آگاه باشد.

عرب اسدی خاطرنشان کرد: هدف اصلی طاغوت نابودی ما نیست، بلکه ایجاد سلطه بر ما است در همین راستا رزمندگان عرصه جنگ نرم باید اهداف دشمن را شناخته و در جهت خنثی‌سازی آن عمل کنند.

عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آور شد: جنگ نرم از تغییر ذهنیت آغار می‌شود و کار به جایی می‌‌رسد که فرد حرف درست را نیز نادرست می‌پندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) اضافه  کرد: در ذهن انسان مکانیزم تصویرسازی رخ می‌دهد و مکانیزم پردازش تصاویر ذهنی هر تیپ شخصیتی متناسب با تیپ شخصیتی خود او است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت تصویرسازی و تاثیرگذاری آن غرب روی ساخت انیمیشن تمرکز کرده تا قوه خیال فرد را به چالش بکشد.

وی با  اعلام اینکه بر اثر تلاش دشمن، تصویر ذهنی برخی از مردم از رسانه‌های انقلاب، مزدوری است گفت: پادزهر این تصور نادرست، فعالیت‌های جهادی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند.

عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: دشمن در زمین ذهن انسان‌ها فعالیت می‌کند، بنابراین باید منافذ ورودی به ذهن یعنی قدرت تخیل و تصاویر ذهنی افراد را اصلاح کرد.

وی ادامه داد: تصاویر ذهنی ریشه در واقعیت داشته و با مسیر تربیتی فرد رابطه مستقیمی دارد.

عرب اسدی عنوان کرد: قلب نقطه دومی است که دشمن مورد هدف قرار می‌دهد، چرا که قلب انسان‌ها گرایشات، ارزش‌ها و علایق آن را شامل می شود.

اسدی تصریح کرد: نداشتن تولید محتوای مناسب از آفات عرصه فضای مجازی است از این رو باید در فضای مجازی تولید محتوای مناسب وارد و با تقسیم هوشمندانه عمل کرد.

وی یاد آور شد: برای تولید محتوای مناسب باید از فضای حقیقی برای دریافت‌های خود استفاده کرد و آنها را به اشتراک گذاشت.

مدرس دانشگاه امام صادق(ع) اعلام کرد: باید یگان رزمی قوی برای تقسیم کار هوشمندانه داشت و با تدبیر عمل کرد و البته در تولید محتوا، به پشتیبانی هوشمندانه نیز نیاز است چراکه هر فردی دارای توانایی منحصر به فرد و مربوط به خود است.

وی اضافه کرد: باید با تقسیم هوشمندانه هرکس کاری را برعهده گرفته و با پشتیبانی هدفمند عملیات را به مقصد رساند.

عرب اسدی تاکید کرد: معتقدم غرب در اتاق فکر خود در مورد آیات و روایات فکر کرده و بعد طرح جدیدی راه اندازی کرده است.

مدرس دانشگاه امام صادق(ع) در پایان گفت: نقطه اثر یعنی جایی که دشمن انتظار تغییر دارد و در واقع نقطه کلیدی همان قدرت تخیل، تصاویر، نقطه درگیری است که در کتاب و فضای مجازی و فیلم و امثال آن نمود پیدا می‌کند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار