آیت الله احدی:

کدخبر: 384

دانشجویان ما فوق العاده هستند و به شرطی که محور داشته باشند، بر جهان حکومت می کنند؛ خوشبختانه تعداد رویش های در جوانان بیش از ریزشی ها است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ آیت الله احدی، از شاگردان برجسته حضرت آیت الله بهجت (ره)، با حضور در جمع دانشجویان و خانواده های شهدای استان قزوین در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضمن اشاره به ارزش های کم رنگ شده ی جوانان ایرانی گفت: متاسفانه جوان های ما در دورانی غافل شده اند که بوی ظهور حس می شود و این در حالی است که یک متخصص امریکایی پس از دریافت چهار مدرک دکتری علمی، متوجه ارزش های اسلام و قرآن می شود.

ایشان در توضیح نظرات این دانشمند غربی که عنوان ریاست دانشگاه علوم و فنون امریکا را نیز دارد، بیان کرد: معنای آیات قرآنی آنقدر قوی است که تنها یک آیه از سوره بقره، یک میلیون و 200 هزار تفسیر دارد، همچنین علامه حسن زاده عاملی 14 بیلیارد تفسیر را برای چهار آیه از قرآن دانسته اند؛ ملاصدرا نیز پس از  شرح زدن بر آیات الهی، به ناقص بودن تفسیرات خود اعتراف کرد.

آیت الله احدی با استناد به صحبت های این دانشمند غربی مبنی براینکه کاش کسی می توانست معارف قرآن را به جهت درک محور اتصال و حلقه وصل به من آموزش دهد، اظهار کرد: گنجشک ها دو نوع پرواز دارند، بعضی ها تا بالای دیوار می روند و روی آن می نشینند، بعضی دیگر تا 400 متر نیز پرواز می کنند، این ضرب المثل برای آیات قرآن هم می تواند صدق کند، جوان امروز هم می بایست عقل اشراقی خود را پرواز دهد و به شاخه های پایین درک قرآن بسنده نکند.

متاسفانه جامعه غربی با تحریک حس زیبایی جوانان پاک ایرانی آن ها را از درک عالم معنا و فتح قله های معنوی دور کرده تا آنجا که به زیبایی های موقت دل بسته شده اند، چرا که شیطان حس زیبایی شناسی به خصوص در جوانان را یکی از راه های نفوذ در ذات پاک آدمی و سقوط او قرار داده است.

قرآنی که امروز مورد توجه دانشمندان غربی قرار گرفته است در حالیکه کوردلانی از همان کشورها اقدام به سوزاندن این کتاب مقدس می کنند، در حاشیه زندگی جوانان مسلمان قرار گرفته و این در حالی ست که قرآن به عنوان کتاب الهی بال پرواز به انسان می بخشد، کیفیت پرواز را به او می آموزد، مسیر پرواز را نشان می دهد و در نهایت عوامل سقوط را نیز به انسان معرفی می کند.

دومین حس ورودی شیطان به انسانیت بشر، حس فکری است به گونه ای که با مشغول سازی سازمان فکری جوانان، آن ها را از مهمات حیات غافل نماید.

یک از تئوری هایی که برای بنده مطرح است و تا امروز حل نشده، موازی کاری علم و معنویت در جوانان است؛ بدین معنا که یک جراح، یک دانشجوی طالب علم و یا یک استاد دانشگاه می بایست به طور طبیعی به میزان افزایش سطح علمی خود و درک بیش تر حکمت های خلقت، به مقامات معنوی بالاتری دست یابد و این در حالی است که شاهد هستیم جوان با ورود به دانشگاه و طی مدارج علمی بالا، مسجد رفتن ها، نمازهای اول وقت و نذرهای پیش از کنکور را فراموش می کند، غافل از آنکه زندگی هم چنان جریان دارد و گذرشان بازهم به خدا می افتد!

علت این تناقض را می توان در نوع علم به دست آمده بررسی کرد چرا که علم تحصیلی به انسان قدرت مادی می بخشد و علم اشراقی انسان را قدرت ملکوت می دهد؛ بنابراین شاید جوان ما به ظاهر دانشگاه هم رفت، درس هم خواند و متخصص شد اما به میزان دور شدن از علم اشراقی، عقل را از دست می دهد.

بنابراین باید در کنار کلاس های درس و دانشگاه، دوره های اخلاق را برای دانشجوی امروز تدریس کرد چرا که مشکلات با کسب مکاشفات معنوی از بین می رود؛ مهم ترین عامل گناه ها، محو شدن علم اشراقی و کم رنگ شدن معنویات است.

آنقدر عالم در جبروت ماده غافل شده است که کور وارد محشر می شود؛ علامه بهاالدینی می فرمودند که اگر ترس این را نداشتم که مرا خدا بخوانند می گفتم که آتش را در بی حجابی زنان تهران می بینم.

حس مذهبی و عقیدتی، به عنوان دو احساس دیگری شناخته می شود که شیطان برای تسلط خود بر آدمی از آن ها بهره می برد؛ در واقع زمانی که عقاید مسلمانان شکست می خورد، ناکامی های بعدی ایجاد می شود.

دانشجویان ما فوق العاده هستند و به شرطی که محور داشته باشند، بر جهان حکومت می کنند؛ خوشبختانه تعداد رویش های در جوانان بیش از ریزشی ها است.

جوانان باید حلقه های الهی خود را داشته باشند چرا که امام عصر (عج) پشت این حلقه ها هستند و خود نگه دارنده آن ها، بنابراین اساتیدی که سعی در شبهه انداختن و زیر سوال بردن انقلاب، اسلام و ارزش ها را دارند باید بدانند که نیرنگ هایشان راه به جایی نمی برد و امدادهای غیبی انقلاب مشخص است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار