کدخبر: 382

با پیش زمینه ای از غرور هنرمندانه، توقع یک محیط پر از امکانات پیشرفته با افردای خود محور را داشتیم، وقتی وارد طبقه ی دوم سینما مهتاب شدیم! ولی چهره بشاش و بی غرور هنرمندان انیمیشن ساز جوان، که با انگیزه ی فراوان پشت رایانه های خود نشسته بودند، پرنده ی خیالمان را از آسمان منفی بافیمان پایین آورد و به آینده ی انیمیشن استان، امیدوارترکرد.

به گزارش سرویس هنری قزوین خبر؛یک انیمیشن ساز، علاوه بر احترام به عقاید افراد گروهش، نباید خود را محدود به مسائل مالی کند و محور تولید یک اثر هنری با کیفیت مطلوب، انگیزه و علاقه ی شخص به کار می باشد. این همه آنچیزی است که می شد از صحبت های جوانان با انگیزه مجتمع فرهنگی هنری مهر بر گرفت.

 

در میزگردی که با عنوان" رشد انیمیشن در استان" با همراهی سرویس هنری قزوین خبر برگزار شد، گروه جوان و خبره ای که نوع کلامشان، نشان از شور و حرارت هنر ی آنهاست، عامل اصلی رشد نیافتن یک اثر هنری در ایران را، عدم وجود روحیه ی جمعی و عدم احترام به نظرات گروهی دانستند."مهدی مولف" در این میزگرد، با زیرکی هنری خود، متدهای پیشرفته ی مدیریتی خود را به رخ کشید و رسیدن به کیفیت در ساخت یک انیمیشن را برانگیزه های مادی هنرمندان، ارجعیت داد و توجه به این اصل را، عاملی برای دوری افراد از اهداف مالی و نتیجه آن را تلاش بیشتر برا ی رسیدن به کیفیت هنری بیشتر، عنوان کرد.

anim004

در این میزگرد، با نقد انیمیشن های ایرانی، در دسترس نبودن ابزارهای فنی پیشرفته و البته فیلم نامه ها ی مطلوب را عامل عدم جذابیت کافی بصری و گیرایی داستانی عنوان کردند که راه حل آن آموزش صحیح به فیلم نامه نویسان کشور، برای تولید یک فیلم نامه ی مطلوب انیمیشن و توجه بیشتر مسولین به ابزارهای کافی و لازم، با هم فکری هنرمندان اعلام شد.

هنرمندان در این جمع، با قبول وجود منابع غنی ادبی در زبان فارسی، به تجلیل و تحلیل انیمیشن های مطلوب داخلی از جمله " شکرستان " پرداختند و فیلم نامه ی بی نظیر آن را یک اثر اقتباسی از داستان های غنی ایرانی و جرقه ای برای شروع یک موج عظیم انیمیشن سازی، در ایران معرفی کردند.

anim008

حوزه ی هنری دخالت یا حمایت!

حوزه ی هنری می تواند عاملی برای پیشرفت در یک گروه هنری باشد و با امید به حمایتهای مالی و روحی بیشتر، زیر مجموعه بودن در آن یکی از ویژگی ها ی مثبت قلمداد می شود.

 اما در کنار این حمایت، می توان مو شکافانه به نقد رفتاری و بررسی عواملی که باعث عدم موفقیت گروه های زیر شاخه فعال در این حوزه،می شوند پرداخت.

موضوعی که در این میزگرد به عنوان مهم ترین نقد بر این سازمان عنوان شد، دخالت حوزه ی هنری در به کار بردن عوامل اصلی یک مجموعه ی  نو پای هنری بود، که  حاضرین در این میزگرد، آن را عاملی برای شکوفا نشدن گروه های جوان عنوان کردند.

انیمیشن باید عام پسند باشد

یک اثر هنری به عنوان یک اصل تاثیر گذار در انتقال مباحث فرهنگی، باید برای جامعه ی عام و در سطح فکری مردم یک کشور یا منطقه ساخته شود.هنرمندان حاضر در این میزگرد انیمیشن را یک هنر عمومی  خواندند و واز قابلیت های یک انیمیشن موفق، جذب مخاطب خاص هنری به همراه جذب عموم جامعه در همه ی مقاطع سنی از جمله کودکان، اعلام کردند.

anim002

 

نیاز فرهنگی در تولید انیمیشن های اخلاق مدارانه در استان دیده می شود.

این گروه با اعتقاد به این که انیمیشن های مذهبی و اخلاقی، عاملی برای پیشرفت جامعه و تربیت درست فرزندان هستند؛ تولید اینگونه آثار را از اولویت های کاری خودمعرفی کردند وتوجه به جزئیات، عدم کلی گویی ، ایجاد جذابیت های بصری را از عوامل تاثیر گذاری یک انیمیشن مذهبی دانستند و  بااعلام برنامه ریزی های خاص و بلند مدت خود، یک آینده ی پرازموفقیت را برای انیمیشن مذهبی ایران، نوید دادند.

مهدی مولف در پایان با نگاهی امیدوارنه به آینده ی انیمیشن استان، موفقیت راوابسته به انگیزه ی افرادگروه و میزان تلاش شبانه روزی آنها دانست ودرآخر از هنرمندان مستعد، دعوت کرد تا با شکوفایی استعداد های خود عاملی برای پیشرفت انیمیشن استان باشند.

anim001

 

نحوه ی ارتباط باگروه انیمیشن استان قزوین

شماره تماس مرکز انیمیشن استان:   02833247599  

شماره تماس حوزه ی هنری استان :   02833240329 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار